2018 Yılında Kredi Kartları Alışverişe Kapatılabilir

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nda yapılan toplantı sonrası alınan kararlarla ilgili açıklamalarda bulunuldu. Kredi kartları hakkında önemli açıklamalar geliyor.

GENEL 27.12.2017, 21:48 28.12.2017, 10:56
2018 Yılında Kredi Kartları Alışverişe Kapatılabilir

BDDK Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz yaptığı açıklamalar ile alınan kararı değerlendirdi. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu aldığı karar ile kredi kartı ve banka kartları olan vatandaşların onay vermemesi halinde 01 Ocak 2018 den itibaren alış verişe kapatılacağını belirtti.

Gelen haberlere göre 17 Ağustos 2017 yılında yürürlüğe girmesi düşünülen ancak 31 Aralık 2017 tarihine kadar beklenen kararın hayata geçirilmesi kararının alındığını bildirdi. Bankaların tüketicileri koruması açısından hayata geçirilen kararın internet bankacılığı üzerinden yapılan alış verişlerini onay vermemeleri halinde yapılamayacak.

Alınan kararda Sigorta, Fatura ve Eğitim ödemelerini kapsamadığı belirtildi. Kapatılan kartlarda e-ticaret, Online film, Mobil uygulama ödemeleri ve Müzik ödemelerini yapamayacaklarını belirtti. Ayrıca abonelik olan tüm ödemelerde onay verilmediği için yapılamayacak.

Kararın alınmasındaki amacın tüketici bilgilerin ele geçirilerek internet üzerinden alışveriş uygulamalarını kullanmayan vatandaşların dolandırılmasını önlemek amaçlıdır. Yılmaz alınan kararın doğru olduğunu ve hayata geçirilmesi için zaman olarak gecikmiş bir karar olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@