2018 Şubat Celp Dönemi İçin Askerlik Yerleri Açıklandı

Şubat 2018 celp döneminde askere gidecek olan kişiler için askerlik yerleri açıklandı. Peki sorgulama nasıl yapılır? Nereden öğrenilir?

GENEL 15.01.2018, 19:01
2018 Şubat Celp Dönemi İçin Askerlik Yerleri Açıklandı

E-Devlet İle Askerlik Sorgulama

2018 Şubat celp dönemindeki asker adayları için askerlik yerleri e-devlet üzerinden yayınlandı. Askerlik yerini merak eden vatandaşlar e-devlet üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilir. 

Bu işlem için ilk olarak e-devlet şifreniz olmalı ve hesabınız aktif olmalı. Şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesinden alabilirsiniz. Şifre edindikten sonra şifreniz ve TC kimlik numaranızla e-devlet kapısına giriş yaparak sorgulama yapabilirsiniz. 

Sisteme girdikten sonra yukarıdaki arama butonuna "Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve ASAL Sevk Başvurusu" yazarak arayın. Çıkan sonuçlardan "Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama" butonuna tıklayarak açılan ekranda askerlik yerinizi görebilirsiniz. 

Askerler Ne Zaman Silahaltına Alınacak?

98/1 döneminde askere gidecek vatandaşlar için silah altına alınacakları tarihler de açıklandı. Buna göre A grubu olarak askere gidecekler, 3-8 Şubat arasında gidecekken, B grubunda askere gidecekler ise

Mart ayının ilk haftasında gidecek. 

8/1 celp dönemi için Milli Savunma Bakanlığı tarafından duyuru paylaşıldı. Duyuruya göre 1998 doğumlu olanlar bu dönemde silah altına alınıyor. Bunların dışında isteğe bağlı olarak diğer yükümlüler de askere alınabiliyor. 

Yasal sebeplerle askerliği erteleyenlerin erteleme veya sevk sebebini kaybettikleri anlaşılırsa bu kişiler de 2018 Şubat celp döneminde silah altına alınacaklar.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@