1.200 Orman Mühendisi Alımı İçin Kadro Tahsisi Yapıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 1.200 orman mühendisi alımı yapılacağını açıkladıktan sonra Cumhurbaşkanlığı Kararı ile boş kadro tahsisi yapıldı.

GENEL 14.04.2019, 16:02
1.200 Orman Mühendisi Alımı İçin Kadro Tahsisi Yapıldı

İlan Yayınlanması Bekleniyor
Uzun bir süredir beklenen Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı için geçtiğimiz günlerde Bekir Pakdemirli açıklamalarda bulundu. Açıklamaya göre bakanlık bünyesine toplamda 5 bin personel alınacağı bunlardan 1.200 tanesinin ise orman mühendisi olacağı ifade edildi. Bu açıklamanın ardından ise 41 kamu kurumundaki boş ve dolu kadroların durumlarını ortaya koyan bir Cumhurbaşkanı Kararı yayınlandı. Bu kararda orman mühendisi pozisyonu için 1.200 kişilik boş kadro tahsisi gerçekleştirildi. 

Kadro tahsisinin gerçekleştirilmesinin ardından ise ilanın yayınlanması bekleniyor. İlanın yayınlanması ile birlikte adaylar başvurularını yapacak ve ardından da alım süreci başlamış olacak. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre personel alımlarının 2019 yılı içerisinde tamamlanması bekleniyor. 

İlanın yayınlanmasının ardından adaylar başvurularını yapacak ve sonrasında yazılı ve sözlü sınavlar gerçekleştirilecek. Her iki aşamayı başarılı bir şekilde geçen adaylar güvenlik soruşturmasına da tabi tutulacak. Soruşturma neticesinde herhangi bir sorun olmayan kimselerin atamaları gerçekleştirilecektir. Alımlar kapsamında 1.200 orman mühendisinin yanı sıra 2.700 orman muhafaza memuru, 300 şoför ve 800 de memur alımı gerçekleştirilecektir. Alımlar KPSS puanlarına göre yapılacak olup en yüksek puanı alan adaydan başlayarak sıralamaya tabi tutulacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)