10 Bin Polis Memuru Alınacak

Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinde yayınladığı duyuru ile POMEM için 10 bin polis adayı alacağını bildirdi. 22. Dönem polis alımı detayları belli olmaya başladı.

GENEL 06.03.2018, 20:16
10 Bin Polis Memuru Alınacak

Polis Akademisi Başkanlığı lisans ve önlisans mezunlarından toplamda 10 bin polis adayı alacağını duyurdu. İlk defa 21.dönem alımları ile başlayan önlisans mezunu polis alımları 22.dönemde de devam edecek. 

Bu kapsamda toplam 8 bin lisans mezunu alınacakken 2 bin de önlisans mezunu alınacak. Lisans mezunu adaylardan 7.200’ü erkek 800’ü kadın olacakken önlisans mezunlarında da 1.800’ü erkek 200’ü kadın alınacak.

Başvuru Şartları
Bu konuda henüz bir bilgi verilmediğini baştan ifade etmek gerekir. Ancak 21. Dönem POMEM alımlarına bakıldığında KPSS puanlarının hemen hemen aynı düzeyde isteneceğini ifade edebiliriz. 21. Dönemde lisans mezunları için 60 baraj puan istenirken önlisans mezunlarından da 70 puan talep edilmişti. Ayrıca KPSS puanı için de son yapılan 2 KPSS sınavından birisinin kabul edilebileceğini de belirtebiliriz. Zira 21. Dönem alımlarında lisans mezunları için 2016 ve 2017 KPSS’lerideğerlendirmeye alınmıştı.

Henüz alım şartlarına ilişkin bir bilgi verilmedi. Böylesi bir bilgi gelmesi durumunda sizlerle paylaşacağız. Ayrıca sizler Polis Akademisi resmi adresinden gelişmeleri takip edebilirsiniz. Alım yapıldıktan sonra polis adayları intibak eğitimi ve sağlık kontrollerinden geçirilecek. Ardından da her ikisinden de sorunsuz bir şekilde geçen adaylar asıl eğitime kabul edilecekler.

Yorumlar (0)