Yüzde 10 indirim çağrısına 500'den fazla firma yanıt verdi

Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında Bakan Albayrak'ın yaptığı %10 indirim çağrısına katılan firma sayısı hızla artıyor.

Yüzde 10 indirim çağrısına 500'den fazla firma yanıt verdi

500'den fazla firma olumlu yanıt verdi
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan indirim çağrısı firmalardan yanıt buldu. Ürün ve hizmetlerde yüzde on indirim yapılması talebine 500'den fazla firma olumlu yanıt verdi. Bu firmalar arasında Türk Hava Yolları, Pegasus, Simit Sarayı, Ülker, Vatan Bilgisayar gibidedv firmalar yer almaktadır. Bunun yanı sıra irili ufaklı daha pek çok firma kampanyaya destek vermektedir. Destek veren firmalar enflasyonlamucadele.org.tr adresine kayıt yaptırmakta ve ardından da indirimleri uygulamaktadır. Böylelikle enflasyonun özel sektör desteği ile birlikte azaltılması hedefleniyor. 

İnternet sitesine kayıt yaptırmayan ancak indirim taahhüdünde bulunan firmalar da bulunmaktadır. Bu firmalar da sene sonuna kadar belli ürünlere en az %10 indirim uygulamayı taahhüt etmektedir. Firmaların sayılarının kısa süre içerisinde çok sayıda artış göstermesi de dikkatlerden kaçmadı.

Bu kampanyaya katılan firmalar özel tasarlanmış logoları kullanarak indirime gittiklerini de belirtecek. Bu sayede müşteriler hangi ürünlerde indirim bulunduğunu da daha iyi bir şekilde görebilecek. Ayrıca etiketlere getirilen yerli üretim logosu sayesinde de tüketicilerin yerli ürünlere karşı farkındalık oluşturmasına katkıda bulunulacak. Tüm bu çalışmaların ve projelerin ne kadar başarıya ulaşacağı ise tüm herkes tarafından merakla bekleniyor.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE