Yurtdışından Gelecek Turistlere de Test Uygulanacak

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, Haziran ayının ortasında açılacak turizm sezonunda diğer ülkelerden gelecek turistlere de test uygulanacağını belirtti.

EKONOMİ 24.05.2020, 17:35
Yurtdışından Gelecek Turistlere de Test Uygulanacak

Tedbirlere Devam

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü olarak görev yapan İbrahim Kalın, gündeme ilişkin önemli sorulara yanıt verdi. En çok merak edilen konuların başında gelen turizm sezonu hakkında da açıklamalarda bulunan Kalın, turizmin kontrollü hayat ilkesi bağlamında başlayacağını belirtti. Üç nokta olarak ifade ettiği maske, sosyal mesafe ve hijyen konularına tüm herkesin uyması gerektiğini açıkladı.

Kalın, bu kapsamda yurtdışından gelecek turistlere de testler yapılacağını aktardı. Böylelikle vaka sayısı kontrol altında tutulacak ve mücadele etkili bir şekilde devam ettirilecek. Virüsün nasıl bir davranış sergileyeceğinin henüz bilinmediğini belirten Kalın bu yüzden tedbirlerin devam etmesi gerektiğini aktardı.

Kalın’ın açıklamaları arasında yer alan hususlardan birisi de uluslararası siyaset oldu. kalın, Türkiye’nin bu dönemde önemli bir insani diplomasi yürüttüğünü belirtti. Böylesi zor dönemlerde dahi bunun mümkün olduğunu gösteren Türkiye’nin altyapısının da ne kadar güçlü olduğunun bir kez daha kanıtlandığını aktardı.

Uluslararası olarak gerçekleştirilecek siyasi toplantıların ise şimdilik video konferans yöntemi ile gerçekleştirilmeye devam edeceğini de Kalın özellikle vurguladı. Bu nedenle uluslararası seyahatler bir müddet daha kısıtlanmaya devam edecek. Kalın, İzmir’de yaşanan camiden müzik sesi yayılmasına ilişkin de soruşturmanın yürütüldüğünü belirtti. Sorumlularının hesap vereceğini de aktardı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)