Yerli Otomobilin Tekstil İşlerine Bursa Talip

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay tarafından yerli otomobil hamlesi geldi.

EKONOMİ 13.01.2018, 17:59
Yerli Otomobilin Tekstil İşlerine Bursa Talip

Tekstilde öncü olan Bursa’nın yerli otomobilin tekstil işlerine de talip olduğunu açıkladı. Burkay, otomobillerin içinde ciddi tekstil işleri olduğunu ifade ederek, Bursa tekstil olarak bu işlere talip olduklarını ifade etti. 

“Yerli Otomobilin Merkezi Bursa Olsun”

Burkay, yerli otomobili üretecekler arasında Kıraça Holding ve Zorlu Holding'in de yer aldığını ifade etti. Bu şirketlerin Bursa için önemli ve ciddi yatırımları olduğunu hatırlattı. Yerli otomotiv üretim merkezinin Bursa olması gerektiğini söyleyen Burkay, bunun için gerekli tüm başvuruları yaptıklarını ifade etti. 

Türkiye’de üretilen her iki otomobilden birinin Bursa’da üretildiğini ifade eden Burkay, milli otomobil üretim merkezinin de burası olması gerektiğini ifade etti. Otomotiv sektöründe yapılan 28 milyar dolardan fazla ihracatın Uludağ İhracatçılar Birliği’nden geçtiğini ifade etti. Yerli otomobilin Bursa’da üretilmesi için gerekli tüm raporları sunduklarını ifade ettiler. 

Otomotiv Tekstili Bursa’dan mı Gelecek?

Burkay, yerli otomobilin tekstil işleri için hazır olduklarını da ifade etti. Tekstilin Bursa’da gelişmiş bir sektör olduğuna değinen Burkay, otomotiv tekstiline de talip olduklarını ifade etti. Yerli otomobilin tüm tekstil işlerini yapmaya hazır ve donanımlı olduklarını ifade etti. Otomotivin içinde azımsanamayacak kadar çok ve ciddi sayılan tekstil işleri olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)