Yerli Otomobil için 11 Mayıs’ta İmza Atılıyor

Şimdiden binlerce ön sipariş alan yerli otomobil için sözleşme 11 Mayıs tarihinde imzalanacak. Türkiye’nin Otomobili projesi için şirket sözleşmesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla imzalanacak. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şirketin genel müdürünü açıklaması bekleniyor.

EKONOMİ 05.05.2018, 22:30
Yerli Otomobil için 11 Mayıs’ta İmza Atılıyor

Avrasya Gösteri Sanatları Merkezindeki Gençlik Festivali kapsamında düzenlenen olan oturumda konuşan KOSGEB Başkan yardımcısı ve TÜBİTAK Başkanı Savunma ve Sanayi Bakanlı ile birlikte gençlerin sorularını cevapladı. Tüm faaliyetlerini 3 ana eksende oluşturduklarını ifade eden bakan, gençlere şunları söyledi;

“ Son 1,5 senede Türk sanayisi dönüşüm geçirdi. Sağlam bir çalışma yaparak Türkiye’nin bir bilim üssü olması için start verdik. 11 Mayıs tarihinde Türkiye’nin otomobili projesi için açıklama yapan ekibimiz, devletin desteklerinden de yararlanma imkanlarını arttırdı” dedi.

“Kendi İşinizi Kurun”

Gençlere kendi işlerini kurmaları için destek veren Özlü, devletin KOSGEB ve TÜBİTAK ile birlikte yürüttüğü birçok destek ve teşvik var artık iş sahibi olmak daha kolay dedi. Gençlerden umutlu olduklarını ifade eden Özlü, nitelikli insan kaynağına ihtiyacın olduğunu söyleyerek sözlerine devam etti.

İstanbul’da yılda 7 bin öğrencinin girişimcilik desteğinden ve eğitiminden yararlandığını ifade eden Özlü gençlere pozitif ayrımcılık yaparak, iş sahibi olmak ve hayata erken yaşta atılmak konusunda tam destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Oturumun ardından gençlerle birlikte fotoğraf çektiren bakan, merkezden ayrıldı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)