Yeni Hal Yasası Komisyonculuğu Bitirecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, hazırlanan yeni hal yasası ile birlikte komisyonculuğun tarihe karışacağını belirtti.

Yeni Hal Yasası Komisyonculuğu Bitirecek

Ekonomide Olumsuz Hava Dağıldı
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Türkiye 2023 Zirvesi kapsamında bir konuşma gerçekleştirdi ve ekonomi ile ilgili önemli mesajlar verdi. Bakan Albayrak, Temmuz ile Eylül ayları arasında ekonomide var olan olumsuz havanın dağılmaya başladığını belirtti. yatırımcıların ülkemize olan güveninin daha da artmaya başladığını aktaran Albayrak ekonominin daha da iyiye gideceğini belirtti. 

Enflasyon Seferberliği
Enflasyona karşı destek çağrısında bulunduktan sonra çağrının bir seferberliğe dönüştüğünü belirten Bakan Albayrak bu beladan milletimizi kurtaracaklarını da söyledi. Gıda fiyatlarının fahiş bir şekilde artmasına neden olan aracılar hakkında da konuşan Bakan Albayrak yeni hal yasası ile komisyoncuların da tarihe karışacağını belirtti. Üstelik aracılar hakkında atılacak adımların sadece tarım sektörü ile de bitmeyeceğinin sinyallerini verdi. Böylelikle enflasyonla topyekûn bir mücadele ortaya koyulmuş olacak. 

Bakan Albayrak, Türkiye ekonomisine yapılan ekonomik saldırılara karşın Türkiye’nin az bir hasarla süreci atlattığını ifade etti ve ekonomide dengelenme sürecinin başladığını aktardı. Bu kapsamda reel sektöre verilecek destekler ile birlikte ekonomik sorunların üstesinden daha rahat gelinecek ve böylelikle düzlüğe çıkılacak. Önümüzdeki süreç içerisinde ise Türkiye’nin çok daha güçlü bir ekonomiye kavuşacağı da Bakan Albayrak’ın açıklamaları arasında yer alan hususlardan birisi oldu.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE