Yeni Dönemde Ekonominin Yolu Belli Oldu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yeni dönem içerisinde ekonominin eylem planının ne olacağını açıkladı.

EKONOMİ 15.07.2018, 09:15
Yeni Dönemde Ekonominin Yolu Belli Oldu

Yapısal Reformlar Yapılacak

Bakan Albayrak yeni dönem içerisinde yapısal reformlara öncelik vereceklerini dile getirdi. Bu kapsamda birtakım adımları önümüzdeki günlerde atacaklarının da sinyallerini verdi. Bakan Albayrak yeni dönem içerisinde hedeflerden birisinin tek haneli enflasyonu sağlamak olacağını dile getirdi.

Bakan Albayrak harcamaların da planlı bir şekilde gerçekleştirileceğini ve böylelikle beklenmedik harcamaların oluşması da engellenmiş olacaktır. Bu durum da enflasyonun aniden artış göstermesinin önüne geçecektir.

Sağlıklı Büyüme Sağlanacak

Bakan Albayrak yeni dönem içerisinde büyümenin de sağlıklı bir şekilde gerçekleşeceğini belirtti. Üzerinde ortak bir uzlaşıya varılmış bir plan sayesinde maliye politikaları da daha sade ve etkin bir şekilde uygulanabilecek. Ayrıca maliye politikaları daha yalın bir şekilde hayata geçirileceği için faydalarının görülmesi daha kısa süre içerisinde söz konusu olacaktır.

Bakan Albayrak yeni kabine ile birlikte gerçekleştirdikleri ilk toplantıya ilişkin açıklamalarda da bulundu. Bu toplantıda ekonominin önemli bir yer tuttuğu da anlaşıldı. Bu kapsamda atılacak bazı adımların dahi belirlendiği Bakan Albayrak tarafından ifade edildi.

Bakan Albayrak orta vadeli programın da ilerleyen süreç içerisinde açıklanacağını dile getirdi. Böylelikle ekonomide izlenecek olan yöntemler de teker teker açıklanmış olacak. Bu plan sayesinde borçlanma konusunda da uygun tedbirler alınacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)