Yastık Altında Saklanan Altınlar Ekonomiye Kazandırıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen seneki çağrısı üzerine bugüne dek toplamda 4,4 ton altın yastın altından çıkarılarak ekonomiye kazandırılmış oldu.

EKONOMİ 23.04.2018, 19:40
Yastık Altında Saklanan Altınlar Ekonomiye Kazandırıldı

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı  Mehmet Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada; ’’ Cumhurbaşkanımızın geçen sene halkımıza yaptığı yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması çağrısı halkımız tarafından çok büyük ilgi görmüştür. Bu sayede şimdiye kadar 4,4 ton altın ülke ekonomimize aktif bir şekilde kazandırılmıştır.  Ayrıca bu durumun teşvik edilmesi amacıyla26 Mart'ta başlayan ve 81  ilde 324 şubede 4 etap halinde gerçekleştirilen altın tahvili ve altına dayalı  kira sertifikası ikinci talep toplama sürecinin 20 Nisan itibarıyla  tamamlanmıştır. Ve çok büyük bir ilgi ile karşılaşmış durumdayız.

Ekonomiye 700 Milyon Destek
Bu manada yaklaşık 10 bin 500 vatandaşın, 2 ton altınını yastık  altından çıkararak, Hazinenin bu 2 olanağının birinde değerlendirmeyi tercih etmişlerdir. Bu rakam halkımızın hükümetimize ve ekonomimize olan güveninin bir göstergesi durumundadır Bu durum bizi oldukça memnun etmiştir. ‘’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

Şimşek, konuşmasının devamında ise ’’ gerçekleştirdiğimiz bu ikinci ihraçta taleplerin yüzde 57,9'unun altına dayalı kira  sertifikasına, yüzde 42,1'nin altın tahviline yönelik olmuştur. Ve her 2 ihraçta toplamda 4,4 ton altın ekonomimize aktarılmıştır. Bu rakam oldukça önemlidir. ve 770 milyon lira gibi bir rakam ülke ekonomimize girmiş olmaktadır. Bundan sonrada bu tür avantajlı girişimler devam edecektir.’’ Şeklinde açıklamalarına son vermiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)