Türk Havlusu Gözünü ABD’ye Dikti!

Türk havlusunda hedef pazar olarak belirlenen ABD pazarında, Türk havlusunun etkisi artıyor. ABD’de satış yapan firmalar şirketleşti ve ihracatı yüzde 15 arttırdı. 

EKONOMİ 16.01.2018, 19:55 16.01.2018, 23:26
Türk Havlusu Gözünü ABD’ye Dikti!

Türk Havlusu ABD’de

Denizli İhracatçı Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, ABD’ye Türk havlusu ihracatına ilişkin açıklamalarda bulundu. Türk havlusunda hedef Pazar olarak belirledikleri ABD’de, son bir yıl içinde 10’dan fazla firmanın şirketleşerek ihracata devam ettiğini ifade etti. Bu şekilde ihracat rakamlarında yüzde 15 artış yaşandığını ifade etti.

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) geçen yılki ihracat rakamlarını açıkladı. Kayıtlara göre ihracat önceki yıla oranla %4 artış gösterdi. Rakamsal olarak ise 1 milyar 394 bin dolar hacme ulaştı. İhracatta ana ürünler olarak havlu, bornoz, çarşaf, nevresim, sabahlık gibi ürünler olduğu belirlendi. Bu ürünlerin ihracat rakamları ise 797 milyon dolara tekabül ediyor.

Turkish Towel Dünyada

Kocasert, ürünlerin reklamlarını son yıllarda Turkish Towel markası ile yaptıklarını ifade etti. Kalite, tasarım, teknoloji ve moda kategorilerinde dünyanın en iyi havlularına imza attıklarını söyleyen Kocasert, 3 yıldır Türk havlusunu tanıtmak üzere çalıştıklarını ifade etti. Çalışmalarının sonuç verdiğini söyleyen Kocasert, ABD’de yüzde 15 artış yakaladıklarını ifade etti. Avrupa’ya olan ihracat ise şu an için yerinde sayıyor.

Reklam amaçlı olarak Türkish Towel markası ile spor organizasyonlarına önem verdiklerini söyleyen Kocasert, bu amaçla Tenisin Yıldızları ve Euroleague Final Four gibi etkinliklerde boy gösterdiklerini ifade etti.

Yorumlar (1)
Abdurrahman BiTMEZ 1 yıl önce
Elektrik yürüyen aksam belgen var

Gelişmelerden Haberdar Olun

@