Tüfenkci’den Çiftlik Bank İçin Saadet Zinciri Uyarısı

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından Çiftlik Bank hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. Dolandırıcılık suçu işlediğine dair şüphelerin olduğu belirtilirken bu konu hakkında net bir açıklama yapılmadı.

EKONOMİ 10.01.2018, 22:16
Tüfenkci’den Çiftlik Bank İçin Saadet Zinciri Uyarısı

Suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturmada ise gerekli incelemeler devam ediyor. Bu kapsamda son olarak yapılan bir açıklama da Gümrük ve Ticaret Bakanı Nihat Tüfenkci’den geldi. 

Saadet Zinciri Olabilir

Bakan Tüfenkci Çiftlik Bank hakkında devam eden soruşturmalar bulunduğunu ve gerçeğin bu soruşturmalara göre ortaya çıkacağını belirtti. Bu kapsamda sanal ortamda saadet zinciri oluşturmanın söz konusu olabileceğini belirten Tüfenkci normal kar oranlarının çok üzerinde kar vaatlerinin yapıldığını dile getirdi.

Üye Alımları Durduruldu

Çiftlik Bank saadet zinciri ithamıyla karşılaşınca üye alımını durdurmaya karar verdi. Böylelikle saadet zinciri olmadığını da ispatlamaya çalışan Çiftlik Bank’ın bugüne kadar 70 binden daha fazla insandan para topladığı tespit edildi. Toplanan paraların değeri ise 511 milyon lira olarak tespit edildi. 

Bu konuda vatandaşlara uyarıda da bulunan Nihat Tüfenkci mal alım satımı olmayan ticari alanlarda uçuk kar oranlarına karşın dikkatli olunması gerektiğini dile getirdi. Ancak devam eden soruşturmalar henüz neticelenmediği için henüz ortada net bir durum olmadığını da belirtmemiz gerekir. İşte bu sebeple soruşturmaların neticelenmesi ile birlikte kamuoyuna daha net bilgilerin açıklanması da mümkün olacaktır. Böylelikle vatandaşın fikirleri de netlik kazanacaktır.

Yorumlar (0)