TOKİ 38 İlde Ayda 185 Liraya Ev Sahibi Yapıyor

TOKİ 38 ilde inşa ettiği konutlar ile vatandaşların aylık 185 lira kredi ödeyerek ev sahibi olmasını sağlayacak. 55 Bin Liradan Başlayan Fiyatlar...

EKONOMİ 17.04.2018, 21:39
TOKİ 38 İlde Ayda 185 Liraya Ev Sahibi Yapıyor

Taksitler 185 liradan başlarken ev fiyatları ise 55 bin liradan başlamaktadır. İllere ve konut yapılarına göre fiyatları değişiklik gösteren bu TOKİ evlerinin amacı ise dar gelirli kişileri ev sahibi yapmak. 
TOKİ Başkanı Ergün Turan ise bu konu ile alakalı olarak önemli açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda Türkiye genelinde 38 ilimizde toplam 6 bin 893 konutun satışa çıkarıldığını ifade eden Turan kira öder gibi ev sahibi olmanın mümkün olabileceğini dile getirdi. 

Başvuru Koşulları
Bu konutlara sahip olmak isteyen kişiler için ise birtakım şartlar belirlendi. Bu kapsamda adayların 18 yaşından büyük olmaları ve daha önce konut kredisi başvurusu yapmamış olmaları gereklidir. Ayrıca TOKİ’den daha evvel konut satın alınmamış olması da şartlar arasında yer almaktadır.

Konutların türlerine göre istenen peşinatlarda değişiklik göstermektedir. %10’dan başlayan peşinat miktarları %25’e kadar çıkmaktadır. Sunulan vade seçenekleri ise 120 ile 240 ay olarak belirlenmiştir. 

Turan üretilen konutların kalitesine de değinmeyi ihmal etmedi. Bu kapsamda yöresel mimari ile uyum içerisinde konut inşa eden TOKİ bu kapsamda son yıllarda 6 katı geçmeyen konutlar inşa etmektedir. Böylelikle yatay yapılaşma sağlanması da mümkün olmaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)