TMSF, Markantlaya İçin Tekrar İhale Yapacak

Antalya’da bulunan dev AVM için TMSF tarafından yapılan ihalede tek teklif gelince iptal edildi. MarkAntalya için yeniden ihale yapılacak.

EKONOMİ 09.06.2018, 00:04
TMSF, Markantlaya İçin Tekrar İhale Yapacak

İhale İptal Edilmişti

Antalya’da bulunan büyük ve kapsamlı MarkAntalya AVM için ihale yapılmıştı. İhalede tek bir firma teklif vermişti. Ancak AVM TMSF’ye devredilince ihale iptal oldu. TMSF tarafından AVM için kayyum atandı. AVM için Kadıahmetoğulları Asfalt İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. kayyum olarak atandı.

AVM’nin muhammen değeri belirlemelere 1 milyar 278 milyon 900 bin TL oldu. İlk ihalede alışveriş merkezi bu fiyattan satışa çıkarıldı ancak tek teklif gelmişti. Değerlendirilen teklif sonucu ihalenin iptal edilmesi ve ilerleyen dönemde yeniden ihale yapılması kararlaştırılmıştı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Kurulu tarafından değerlendirilen teklifi veren Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklı A.Ş. olmuştu.

Yeni Tarih Belli Değil

MarkAntalya için yapılan ilk ihalede ilk ve tek teklifi veren Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ dün akşam KAP’a açıklama yaptı. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından 05.06.2018 tarihinde MarkAntalya AVM Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün satışı için yapılan ihalede tek katılımcı olduklarını belirttiler.

Bu ihalenin iptal olması ile TMSF ileriki tarihte yeniden ihale yapılmasına karar verdi. Ancak yeni yapılacak olan ihalenin ne zaman olacağı henüz açıklanmadı. Yeni yapılacak ihalede Gimat A.Ş.’nin teklif verip vermeyeceği bilinmiyor. İhaleye katılacaklar henüz belli değil.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)