Taksitle Akıllı Telefon Almak İsteyenlere Açıklama Geldi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı açıklama ile akıllı telefonların taksitle alınamamasına ilişkin yasağın mutlaka kalkması gerektiğini ifade etti.

EKONOMİ 15.01.2018, 18:53
Taksitle Akıllı Telefon Almak İsteyenlere Açıklama Geldi

TESK Başkanından Umut Veren Açıklama Vatandaş Faizli Krediye Yöneliyor

TESK Başkanı Palandöken, yaptığı açıklama ile akıllı telefonu nakit alamayan vatandaşların kredi çekerek faizli bir şekilde telefon aldığını ifade etti. Akıllı telefonların taksitle satılması yasağının vatandaşı faizli krediye soktuğunu ve telefonlara olan talebi azaltmadığını ifade etti. Bu yüzden kredi kartına taksitle telefon satın alma yasağının artık kalkması gerektiğini ifade etti. 

Cep telefonu alımına sınır getirmek amacıyla getirilen taksit yasağının hiçbir olumlu etkisi olmadığını söyleyen Palandöken,  telefon satışlarının önceki yıla oranla 500 bin artış yaşadığını kaydetti. 2015 yılında ülke genelinde 12 milyon telefon satılırken, 2016 yılında bu rakam 12,5 milyon adete ulaştı. 

Ortalama 2 Yılda Bir Cep Telefonu Değiştiriliyor

Palandöken, istatistiklere göre ülkede 2 yılda bir telefon değiştirildiğini ifade etti. İnsanların taksit yasağına rağmen, telefon almaktan geri durmadığını ifade eden Palandöken, eğer telefonlara taksit yasağı kalkarsa bankalar yerine esnafın kazanacağını ifade etti. Vatandaşın faiz ödemek ve kredi çekmek zorunda kalmayacaklarını ifade etti. 

Palandöken, açıklamalarında evliliğe hazırlanan çiftler kredi kullanmak zorunda kalmasın dite beyaz eşya ve ev eşyalarındaki taksit sayısının da arttırılmasını istedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@