Solucan Gübresi ile Ayda 15 Bin Lira Kazanıyorlar

Sosyal medyada görüp merak ettikleri solucan gübresi işine giren 3 arkadaş şimdi bu işten aylık 15 bin lira kazanıyorlar.

EKONOMİ 11.01.2018, 21:56
Solucan Gübresi ile Ayda 15 Bin Lira Kazanıyorlar

Yaşları 31 olan iki arkadaş ile 42 yaşındaki diğer arkadaşları 100 bin solucan satın alarak bu işe başladılar. Eski bir ahırı üretim merkezi haline getiren arkadaşlar daha sonra 3 milyon solucan sayısına ulaştılar. Konu ile ilgili açıklamada bulunan 31 yaşındaki İbrahim Karaman işi sosyal medyadan öğrendiklerini belirtti. 

6 Ay Araştırdık

Bu işten çok fazla para kazanıldığını öğrenen 3 arkadaş daha sonra araştırmaya başladılar 6 ay boyunca bu işi yapan birçok kimseyle görüşmeyi başaran girişimciler sonunda yatırım yapmaya karar verdiler.

İlk etapta sadece 100 bin solucan satın alan arkadaşlar bu sayıyı 2 yıl içerisinde 3 milyona çıkardılar. Böylelikle aylık net kazançları 10-15 bin liraya kadar ulaşmış oldu. 

Girişimci arkadaşların önümüzdeki sene solucan sayısını 4 katına çıkarmayı hedefledikleri öğrenildi. 

Solucan Gübresinin Faydaları

Solucan gübresinin üretim için ciddi bir verim sağladığını belirten 3 arkadaş bu sayede %70 oranında verim artışının gerçekleştiğini dile getirdiler. Ayrıca doğal olması ve 15 gün daha erken hasat yapılmasını sağlaması da en büyük avantajları arasında yer almaktadır. Tonunu 3 bin liradan satan arkadaşlar kilo hesabıyla da satış gerçekleştiriyorlar. Ayrıca bu işe yeni girmek isteyenlere de solucan satışları bulunuyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@