Sokağa Çıkma Yasağında Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz Taksi Sağlanacak

Sağlık çalışanlarına bir destek de taksicilerden geldi ve yasak olan günlerde İstanbul’da ücretsiz taksi imkanı sağlanacak.

EKONOMİ 01.05.2020, 10:00 22.06.2020, 21:54
Sokağa Çıkma Yasağında Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz Taksi Sağlanacak

Taksicilerden Büyük Destek

Bu hafta 1-2-3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. Sağlık kuruluşları açık olacağı için sağlık çalışanları işe gidip gelmeye devam edecektir. Ancak pek çok toplu taşıma aracının seferleri azaltıldığı için ulaşım sıkıntısı yaşanabiliyor. 

Sağlık personelleri ulaşım sıkıntısı çekmesin diye 4 günlük yasakta İBB servis imkanı sunmuştu. Belediyenin hastanelere sunduğu ücretsiz servislerle personeller hastanelere ulaşmaktadır. Hastanelerin ihtiyaç durumu ve personel sayısına göre servis temin edilmektedir.

Mesaiye devam edecek sağlık personelleri için yeni bir ulaşım imkanı daha sağlandı. Taksiciler esnaf odası sokağa çıkma yasağı olan günlerde sağlık çalışanları için taksicilerin ücretsiz olarak ulaşım sağlayacağını açıkladı. 

12 Bin 500 Kişi Yararlanacak

Sağlık çalışanlarına sunulan imkanlardan biri de ücretsiz taksi oldu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya twitter üzerinden açıklama yaptı. Yasağın hafta sonu yaklaşık 12 bin 500 sağlık çalışanın görevinin başında olması bekleniyor. Bu kişiler için taksiciler ücretsiz olarak çalışacaktır.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası tarafından 300 taksi ile İstanbul Havalimanı Taksi Kooperatifi ise 50 taksi ile sağlık çalışanlarının hizmetinde olacaktır. BiTaksi ve MasterCard ile ücretsiz olarak sefer yapılacaktır. Böylece sağlık çalışanları hızlı ve güvenli bir şekilde görevlerinin başına gidebilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)