Sabancı'nın Yeni Yıl Hedefleri Teknoloji Dijitalleşme ve Eğitim

Sabancı Holding yönetim kurulu başkanı Güler Sabancı bünyesinde çalışanlarına yeni yıl mesajı yayınladı. 2017 yılı kritiğini yaptığı mesajda geleceğe ilişkin beklentileri de aktardı.

EKONOMİ 28.12.2017, 20:55
Sabancı'nın Yeni Yıl Hedefleri Teknoloji Dijitalleşme ve Eğitim

2017 yılını Sabancı topluluğu için “dönüşüm yılı” olarak niteleyen Sabancı, yeni yıl hedeflerini ise 3 başlıkta topladı. Bu başlıklar; teknoloji, dijitalleşme ve eğitim. Yalnızca Türkiye'nin Sabancısı değil, yeni neslin Sabancası olmayı hedeflediklerini aktardı.

İşte O Mesaj

2017 yılında küresel ve bölgesel olarak pek çok sıkıntı yaşanmasına rağmen ekonomide umut veren gelişmeler yaşandığını ifade etti. IMF’nin uzun yıllar sonra tahminleri yukarıya çekmesinin olumlu bir gelişme olduğunu söyledi. Dünyadaki büyümenin Türkiye'ye de yansıdığına değindi. Ancak bu büyümenin sürdürülebilir olması için bazı öncelikler olması gerektiğini söyledi. Küresel rekabette fark yaratmak için teknoloji, dijitalleşme ve eğitimin çok büyük fırsatlar olduğunu söyledi. Dünyadaki en önemli ülkelerin bu üç temel konuda önemle çalıştığını vurguladı.

Güçlü Ekonomi İçin Teknoloji Şart

Eğer ki Türkiye yarın dünyanın en güçlü ekonomileri arasına girmek istiyorsa, bunun yolu teknolojiden geçiyor dedi. Teknoloji ve dijitalleşmenin aynı zamanda eğitimi de dönüştürdüğüne değindi. Ülke olarak eğitimde rekabet edecek konuma gelmemiz gerektiğini vurguladı. Teknolojinin sunduğu olanaklar çerçevesinde eğitim sisteminin daha iyileştirmesi gerektiğine değindi. Türkiye'nin genç nüfus avantajını kullanarak daha donanımlı nesiller yaratma hedefinde olması gerektiğini söyledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@