PTT’den Verilen Bin Liralık Yardım Artık Evde Ödenecek

İhtiyaç sahiplerine yapılan bin liralık yardım için PTT önlerinde uzun kuyruklar oluştuğu için ödemelerin evde yapılmasına karar verildi.

EKONOMİ 03.04.2020, 20:00
PTT’den Verilen Bin Liralık Yardım Artık Evde Ödenecek

PTT’ye Gitmeye Gerek Yok

Korona virüsle mücadele kapsamında sosyal yardım alan vatandaşlara bin lira ödeme yapılmasına karar verilmişti. Bu ödemeler yapılmaya başlandı ancak yeni bir sorunun fitilini ateşledi. Ödemeler PTT kanalıyla yapılmaktadır. Ödemesini almak isteyen pek çok kişi PTT önlerinde uzun kuyruklar oluşturdu. 

Korona virüs nedeniyle sosyal mesafenin korunması gereken şu günlerde bu görüntüler bir tartışmaya yol açtı. Çünkü insanlar yardım almak isterken dip dibe sıraya giriyor, virüs kapabilir ve etrafına bulaştırmaya devam edebilir. Ancak diğer yandan insanların büyük bir bölümü çalışmıyor ve ödemelerini yapmaya devam ediyor. Dolayısıyla bin liralık yardım büyük önem arz ediyor.

İşte bu çelişkiden sonra gereken adım atıldı ve PTT ödemelerin evde yapılacağını belirtti. Sosyal yardım almak için PTT’ye gitmek gerekmediği açıklandı. Bu açıklamaya rağmen bir an önce ödeme almak için yine de PTT’ye gitmeye kalkan vatandaşlar olacağından yoğunluk yaşanan PTT şubelerinin kapatılmasına karar verildi.

Kapatma kararı 3 Mart 2020 tarihinde verildi ve ikinci bir emre kadar şubelerin kapalı kalacağı açıklandı. Sosyal yardım ödemeleri ise PTT dağıtıcıları, polis ve bekçi aracılığıyla adreste ödenecektir. Vatandaşlar evden çıkmadan yetkilileri beklemeli ve ödemelerini almalıdır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Havva Açıkgöz 12 ay önce
Benimde ihtiyacım var 4aydır kiramı ödeyemedim 4aydır işsizim ve 4çocugum var eşimden ayrıyım gelirim yok bu yardımda faydalanabilirmiyim