PTT Personeline 2 Bin Lira Destek Ödemesi Yapılacak

Türkiye’nin her yerinde görev yapan PTT personellerine korona virüsle mücadele günlerinde zorlu görevleri yaptıkları için 2 bin lira nakit destek verilecek.

EKONOMİ 12.05.2020, 23:30 22.06.2020, 21:22
PTT Personeline 2 Bin Lira Destek Ödemesi Yapılacak

PTT Personelini Takdir Ediyor

180 yıldır ülkemizde posta teşkilatını yürüten PTT geçtiğimiz yıllarda özelleştirilerek PTT AŞ olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu zorlu salgın günlerinde PTT çalışanları ile de özveri ile görevine devam etmiştir. 

İlk korona virüs vakasının görüldüğü günlerden beri PTT aralıksız olarak görevine devam etmektedir. Hem PTT şubelerinde gişelerde, hem de sahada dağıtımda görev yapan personeller aralıksız görevine devam etmiştir. Vatandaşlara kesintisiz ve kaliteli hizmet sunulmuştur. Vatandaşların dışarıya çıkmamaları için evlerine kadar giderek maaş ödemesi dahi yapılmıştır.

PTT Genel Müdürü Hakan Gülten bu özverili çalışmalarından ötürü tüm personellere 2 bin TL nakit ödeme yapılacaktır. Bu ödeme PTT çalışanları arasında ayrım gözetilmeksizin herkese yapılacaktır. Her çalışana maaş ödemesine ek olarak 2 bin lira daha ödeme yapılacaktır. 

Özveri İle Çalışma Devam Ediyor

PTT ülkemizin ilk posta telefon telgraf kurumudur. PTT şubelerinde gişe çalışanları aracılığıyla fatura, maaş, sosyal yardım gibi ödemeler yapılmaktadır. Kargo şubeleri aktif olarak çalışmaktadır. Böylece vatandaşlar evden çıkmadan ihtiyaçlarını gidermektedir. Ancak sahada ve gişede çalışan personellerin virüse enfekte olma ihtimali çok yüksektir. İşte bu risklere rağmen görevini yerine getiren PTT personelleri ödüllendirilmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Ömür Yasar bilginer 13 ay önce
Ömür Yasar benimde cifcikli belgem.ustalik.kalfalik belgelerim hazir garsonluk .deneyimlerim var iş ariyorum duzcede sel felaketinde evim yıkıldı adapazarina taşındım 3 üniversiteye giden çocuklarım var.