Polisler Son 5 Yılın Maç Ücretlerini Alabilecek

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi tarafından oy çokluğu ile verilen karara göre polisler katıldıkları maç görevlerine ait ücretleri TFF’den talep edebilecekler.

Polisler Son 5 Yılın Maç Ücretlerini Alabilecek

5 Yıllık Zamanaşımı Süresi 
Polisler genel kolluk görevlerinin yanı sıra bazen maç görevleri ile özel kolluk görevleri de üstlenebilmektedir. Ancak bu görevler için herhangi bir ücret ödemesi de gerçekleştirilmemektedir. Bu konu polisler arasında da sıklıkla gündeme gelirken bir polis konuyu yargıya taşıdı. İlk olarak TFF’ye karşı icra takibi başlatan polis memuruTFF’nin itirazı ile karşılaştı. Ardından ise konu mahkemeye taşındı ve polis memuru lehine karar elde edildi. Konu TFF tarafından Yargıtay’a taşınsa da sonuç değişmedi. 

Ancak polisler geriye dönük olarak tüm maç görevlerine ait ücretleri alamayacaklar. Bunun yerine son 5 yıllık ücretler ödenebilecek. Bunun için TFF’ye yazılı olarak başvurulması gereklidir. Eğer olumsuz dönüş olursa bu durumda icra takibi başlatılması söz konusu olacaktır. Ardından emsal karar gösterilerek hak edilen ücretler alınabilecektir. 

Üstelik alınacak ücretlerin yasal faizleri ile birlikte alınabilmesi de mümkün olacaktır. Bu konuda polisler kendileri başvuru yapabileceği gibi avukatları aracılığıyla da başvuru yapabilirler. Netice itibariyle bu ücretlerin polislerin hakkı olduğu ve doğal olarak talep edebileceklerini ifade edebiliriz. Bu konuda her geçen gün aleyhte olduğu için en kısa sürede başvuruların yapılması son derece önem arz etmektedir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE