Petrol Fiyatları Son 18 Yılın Dibinde

Korona virüs nedeniyle petrole olan talep azaldığı için petrol fiyatları son 18 yılın en düşük fiyatlarını gördü.

EKONOMİ 17.04.2020, 20:15
Petrol Fiyatları Son 18 Yılın Dibinde

Petrolün Varili 20 Dolara Kadar İndi

Korona virüs nedeniyle sadece ülkemizde değil, dünyada da piyasalar yakından etkilendi. Dolar, euro ve altındaki yükseliş hız kesmeden devam ediyor. Petrole olan talebin de azalması ile petrol fiyatları ise düşüşte seyrediyor. 

Dünyanın en büyük petrol üreticileri petrol üretimini kısıtladı. Petrolün varil fiyatı 20 dolara kadar düştü. Şu anda petrol fiyatları son 18 yılın en düşük fiyatını gördü. Petrol fiyatları en son 2002’de bu kadar ucuzdu. Ancak uzmanlar son 30 yılın en düşük rakamlarını görmeyi bekliyor. Çünkü petroldeki düşüş halen devam ediyor. 

Piyasalar Ne Durumda?

Korona virüsün en önemli etkisi sağlıktan sonra ekonomi alanında görüldü. Altının ateşi bir türlü düşmedi ve gram altın şu anda 372 liradan satılıyor. Dolar 6,87 liradan, euro ise 7,45 liradan satılmaktadır. 

Korona virüste devam eden gelişmeler piyasaları direkt olarak etkilemektedir. Virüsün ekonomik hareketliliği durdurması ile piyasalar da hareketlenmeye başladı. Korona virüsle ilgili her bir olumlu gelişme piyasalarda düşüş sağlarken, olumsuz haberler ise piyasaların yükselmesine neden oluyor.

Geçtiğimiz günlerde çok daha yüksek ola piyasalar şimdi düşüşe geçti. Çünkü dün itibariyle korona virüsün tedavisinde yeni bir ilaç umudu doğdu ve hemen piyasalarda etkisi görüldü.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)