Para Piyasalarına Soğuk Duş

Dün gerçekleştirilen ve tam 33 vatan evladımızın şehit olduğu hain saldırı sonrasında piyasalar sabah saatlerinde son dönemin en büyük düşüşünü yaşadı.

EKONOMİ 28.02.2020, 19:21
Para Piyasalarına Soğuk Duş

Rejim güçlerinin Suriye’nin İdlip kentinde bulunan gözlem noktalarına yaptıkları haince saldırı sonrasında 33 vatan evladımızın şehit olması sonrasında bölgede yaşanan gerilim ve Türkiye’nin gösterdiği karşılık neticesinde hem döviz hem de Borsa cephesinde sabahın ilk saatlerin çok trajik hareketler yaşandı.

Döviz fiyatları son dönemde görülmemiş bir hızda artış gösterirken Dolar TL kurunun 6,25 seviyelerine kadar çıkması durumun vahametini gözler önüne serdi. Sabah saatlerinde yaşanan panik havasını bir nebze dağılması ile birlikte Dolar TL kurunun 6,22 seviyelerine kadar gerilediği görüldü. Uzmanlar yaşanılan sürecin oldukça hassas olduğunu ve Dolar kurunda yaşanan bu artışın devam edebileceği uyarısında bulunuldu.

Borsa İstanbul’dan Tarihi Açılış Düşüşü

Dün yaşanan haince saldırı ve 33 askerimizin şehit olması sonrasında ise Borsa İstanbul tarihinin en büyük seans açılış düşüşlerinden birini yaşadı. Dün itibariyle 110 bin seviyesinin üzerinde kapatan Borsa İstanbul seansın ilk anlarında yüzde 11 oranında değer kaybederek 99 bin seviyesine kadar gerilediği görüldü.

Daha sonraki süreçte yaşanan tepki alımları ve Rusya cephesinden gelen ılımlı açıklamalar ile birlikte Borsanın kayıplarını bir bölümünü telafi ederek 106 bin seviyelerine kadar çıktığı görüldü. Borsa uzmanları şuan içinde bulunulan kritik süreç nedeniyle yatırımcıların çok dikkatli olmaları gerektiği uyarısında bulunuyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)