Pandemi 4. Faz Başvuruları Yapılacak mı?

Pandemi 3. Faz başvuruları halen devam etmektedir ve dinamik bir dönem olarak başvurular henüz sona ermeyecektir.

EKONOMİ 15.05.2020, 22:31 22.06.2020, 20:49
Pandemi 4. Faz Başvuruları Yapılacak mı?

Başvurular Devam Ediyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen pandemi sosyal yardımının 3. Faz ödemeleri için başvurular devam etmektedir. Vatandaşlar başvuruların ne zaman sona ereceğini, 4. Faz başvurularının yapılıp yapılmayacağını merak etmektedir. 

3. faz dönemi başvuruları halen devam etmektedir. Sosyal yardım almak isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden başvuru yapabilecektir. Başvuruların sona ereceği bir süre açıklanmamıştır. Bu nedenle alınan başvurular hemen değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Başvurusu uygun görülen kişilerin sosyal yardım ödemeleri de eş zamanlı şekilde yapılmaktadır. Böylece vatandaşlar ödeme almak için bürokratik sürecin işlemesini beklemiyor. 

Diğer yandan maddi durumunda değişiklik olanlar için her zaman başvuru yapma imkanı sağlanmaktadır. Yine e-devlet üzerinden başvuru durumunu sorgulamak mümkündür. 

Bakan Selçuk Açıkladı

Pandemi nedeniyle yapılan sosyal yardımlarla ilgili merak edilenleri Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yanıtladı. 3. Faz ödemeleri için 6 milyondan fazla başvuru geldi. Ancak bunların üçte biri zaten şartları sağlamadığı için değerlendirmeye alınmayacaktır. Daha fazla ihtiyaç sahibi yararlanabilsin diye 3. Faz ödemelerinin bir son başvuru tarihi olmayacaktır. Pandemi sona erene kadar başvuruların yapılıyor olması bekleniyor.  Böylece daha önce başvuru yapmayanlar başvuru yapabilecektir. Daha fazla aile sosyal yardımdan yararlanacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)