ÖSYM, Sınavlarda Görev Alan Polislerin Ücretlerine İyileştirme Yaptı

ÖSYM sınavlarında sınav evraklarının naklinde görev alan polislerin sınav ücretleri yapılan iyileştirme ile artırıldı.

EKONOMİ 27.02.2018, 22:10 27.02.2018, 22:30
ÖSYM, Sınavlarda Görev Alan Polislerin Ücretlerine İyileştirme Yaptı

Gösterge Artırıldı

ÖSYM tarafından sınavda görev alan polislere ödenen sınav ücretlerinde iyileştirmeye gidildi. Daha önceden 850 göstergeden ödenen ücretler bundan sonra 1200 gösterge üzerinden ödenecek. 
32 Lira Zam Geldi.

Bu düzenleme ile birlikte daha önceden 77 lira alan emniyet görevlileri yapılacak yeni zam ile birlikte 109 lira alacaklar. Böylelikle 32 liralık bir zam söz konusu olmaktadır. Böylelikle polislere yapılan zam enflasyon miktarını da aşmış oldu.

Gözetmenlere Zam

Sene başında yapılan enflasyon zamları ile birlikte gözetmen ücretleri de artırılmıştı. Ancak bu zam enflasyon oranı kadar olmuş ve herhangi bir gösterge farkı yaşanmamıştı. Bu yeni yapılan değişiklik ile birlikte emniyet personellerinin almış olduğu ücretler de gözetmenlerin ücretlerine yaklaştırılmış oldu.

ÖSYM tarafından yapılan her sınavda görev alan polisler normal görevlerinin dışında da çalışmak durumunda kalıyorlar. Bu da ekstra mesai anlamına gelmektedir. Hafta sonları yapılan sınavlar polislerin vakitlerini serbestçe geçirmelerine de engel olmaktadır. Bu sebeple yapılan zam başta polisleri son derece sevindirdi.

Umarız ki polislerin diğer özlük hakları da iyileştirilir ve daha iyi çalışma şartlarına kavuşurlar. Geçtiğimiz hafta polislerin çalışma saatlerinde yapılan iyileştirme de buna bir işaret olarak algılanmış ve son derece olumlu karşılanmıştır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)