Online Kapı Vizesinde Patlama Yaşanacak

Türkiye ile Yunanistan arasında 2 Mayıs’ta başlayan ve internet üzerinden alınabilen kapı vizesi uygulamasında ilk gün başvurularının sayısı 600’ü geçti. Bu vize uygulaması 30 Eylül’de son bulacak.

EKONOMİ 06.05.2018, 21:30
Online Kapı Vizesinde Patlama Yaşanacak

Tüm dünyada bir tatil cenneti olarak kabul edilen Rodos, Sakız, Simi, Mikenos, Kos ve Sisam adalarını da kapsayan kapı vizesi kişi başı 60 euro üzerinden, dört gün önceden başvuru yapılarak online olarak alınabiliyor. Başvuru formu, banka hesabı, pasaport ve 60 euro sonucu verilen Yunan Adaları vizesi Schengen vizesi olarak kabul edilmiyor. 2 Mayıs’ta başlayan bu uygulamayla ilk günde özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerden online olarak başvuru yapanların sayısı 600’ü geçti.

Kapı vizesi sadece sayılan Yunan Adaları için geçerli değil. Rusya Federasyonu, Belarus ve Ukrayna gibi ülkelere de söz konusu vize ile gidilebilir. Schengen vizesinden çok daha kolay bir prosedür ile alınan bu vize Türk vatandaşlarına büyük kolaylık sağlıyor, bu yüzden Eylül sonuna kadar başvuruda bulunanların sayısında patlama yaşanacağı tahmin ediliyor.

Türklerin Mikenos Merakı

Türklerin Yunan Adalarını gezme merakı ilginç bir hale geldi. Gazetelerde bu konuda yer alan haberlere göre biz komşumuza gitmeyi seviyoruz ama komşu bize pek gelmiyor. Özellikle dünyada homoseksüellerin serbestçe dolaştığı ada olarak bilinen Mikanos Türkler tarafından en çok merak edilen turistik merkez halini aldı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)