Öğretmenlerin Maaşları Yatmadı İddiası

Ayın 15’i olmasına rağmen bazı illerde öğretmen maaşları yatmadığı iddia edildi.

EKONOMİ 16.05.2018, 06:22
Öğretmenlerin Maaşları Yatmadı İddiası

Resmi Açıklama Gelmedi

Öğretmenlerin ek ders ücretlerinin bazı illerde ayın ortasına gelinmesine rağmen yatırılmadığı ortaya çıkmıştı. Bu konu ile ilgili yapılan açıklamalarda evrakların yetişmediği dile getirilmişti. Bu sebeple de paralar yatırılmamıştı. Şimdi ise ayın 15’inde yatan öğretmenlerin maaşlarının yatırılmadığı tespit edildi. Bu durum tüm illerde böyle olmasa da Denizli ve Antalya illerinde maaşların yatırılmadığı iddiaları gündeme gelmektedir.

Bu konu ile ilgili ise herhangi bir resmi açıklama gelmedi. Bunun nedeninin de evrak eksikliği olabileceği düşünülüyor. Ancak son zamanlarda polislere tazminatlarının ödenmemesi, öğretmenlerin ek ders ücretlerinin geç yatırılması ve son olarak da öğretmenlerin maaşlarının yatırılmaması olayları insanları endişelendirdi.

Ayrıca öğretmenler maaşlarının yatırılmaması durumu ile ilgili önceden açıklama yapılması gerekliydi diyerek tepki gösteriyorlar. Zira borçlarının pek çoğunu ayın 15’ine göre endeksleyen memurlar bu durumun kendilerini mağdur edebileceğini sanal ortamda dile getiriyorlar. Ancak tüm bu tepkilere rağmen bir açıklama gelmedi. Gün içerisinde maaşların hesaplara geçirileceği de tahmin edilmektedir. Fakat henüz net bir açıklama gelmedi.

Gecikmeye neden olan durumun değişik bir sisteme geçilmiş olması iddiaları da yer almaktadır. Bu sisteme adapte olamayan personellerin maaş işlemlerinde birtakım sıkıntılar yaşandığı dile getiriliyor. Umarız ki bu sorun biran evvel giderilir ve maaşlar yatırılır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)