O Kişilere Elektrik Faturası Desteği Verilecek

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak görev yapan Zehra Zümrüt Selçuk cihaza bağlı olan ağır kronik hastaların elektrik faturalarına 200 liralık destek yapacaklarını açıkladı.

O Kişilere Elektrik Faturası Desteği Verilecek

100 Günlük Program
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 100 günlük icraat programında ağır kronik hastalıkları bulunan kişilerin elektrik masraflarına devletin destek vereceği düzenlemesi yer alıyor. Böylelikle hasta kişilere 200 lira destek sağlanacak. Bu sayede hastaların elektrik sorunu ile karşı karşıya kalmaları da engellenmiş olacaktır. 

Elektrik Faturası Desteği Borçları Ödenecek
Cihaza bağlı olarak hayatına devam eden kişilerin bu zamana kadar olan birikmiş elektrik borçları da devlet tarafından ödenecek. Ancak bu sadece bir defaya mahsus olarak yapılacak. Ardından da 200 liraya varan elektrik desteği ile hastaların sorun yaşamalarının önüne geçilecek. 

Nasıl Başvurulacak?
Bu destekten faydalanmak isteyenler il veya ilçelerde bulunan sosyal yardımlaşma dayanışma vakıflarına başvuruda bulunacaklardır. Gerekli belgelerin teslim edilmesinden sonra kurum tarafından inceleme yapılacak ve sonunda karar verilecektir. Kararın olumlu olması durumunda bu kişilere elektrik yardımı yapılacaktır. Ayrıca yardımın miktarı da yapılacak olan bu değerlendirmenin sonucunda netlik kazanacaktır. 

Bu konuda gerekli çalışmalar devam ediyorken başvuruların ne zaman başlayacağı ise bilinmiyor. Kısa süre içerisinde çalışmaların tamamlanması durumunda hasta yakınları başvuruda bulunabilecektir. En kısa süre içersinde başvuruların neticeleri de kişilerin belirttikleri adreslerine iletilecektir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE