Memurların ve Emeklilerin Beklemiş Olduğu Enflasyon Farkı Bugün Açıklandı

Milyonların gözü kulağı bugün açıklanan enflasyon farkındaydı. Açıklanan enflasyon farkı memurları ve emeklileri hayal kırıklığına uğrattı. Tüm detaylarını haberimiz ekinde bulabilirsiniz...

EKONOMİ 03.05.2019, 16:10
Memurların ve Emeklilerin Beklemiş Olduğu Enflasyon Farkı Bugün Açıklandı

Enflasyon verilerine göre 2019 yılı ilk 6 aylık döneminde Nisan ayını baz alan enflasyon rakamları açıklandı. Yapılan açıklamada Temmuz ayında memurlara ve memur emeklilerinin enflasyon farkını maaşlarına yansıtılması olacaktı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2019 yılı verilerini ay ay takip ettiklerini memurları ve emeklileri enflasyona ezdirmeyeceklerini fark oluştuğu takdirde 2019 yılının ilk altı 6 aylık dönem sonu olan Temmuz ayında oluşacak farkı memur ve memur emeklilerine yansıtacaklarını açıklaması yapılmıştı.

Aylık peridotlar halinde izlenen Ocak – Şubat – Mart – Nisan – Mayıs – Haziran aylarını kapsayacak enflasyon farkının Nisan ayı itibariyle oluşmadığı açıklaması yapıldı. Ancak memur ve memur emeklilerinin hayatın olağan akışında hayat standartlarının ve alım güçlerinin çok düşük olduğunu birçok tv programlarında izlenilmiştir.

2019 Nisan enflasyon verisi 1’69 puan sırasıyla Mart ayı 1’09 Şubat 0’16 ve Ocak ise 1’03olarak gerçekleştirilmiştir. Hesaplanan enflasyon farklarının toplamı ise 3’99 puana ulaşmıştır.

Ancak Mayıs ve Haziran ayının enflasyon oranları uzmanlara göre yüksek çıkacağı yönünde eğer fark oluşursa memur ve emekli memurların Temmuz ayında enflasyon farkı alacağı yönünde bilgilere yer verilmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)