Memur Sen: Bayram İkramiyesi Memura da Verilmeli

Memur Sen Genel Başkanı olarak görev yapan Ali Yalçın emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesinin memurlara da verilmesi gerektiğini belirtti.

EKONOMİ 01.05.2018, 22:05
Memur Sen: Bayram İkramiyesi Memura da Verilmeli

Düzenleme Eksik
Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın emeklilere yılda 2 defa olmak üzere 1.000’er lira bayram ikramiyesi verilmesi düzenlemesini doğru ancak eksik bulduklarını ifade etti. Yalçın Türkiye’nin ekonomik olarak büyümesinden kamu görevlilerinin de istifade etmesi gerektiğini belirten Yalçın ekonomi paketi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yalçın genel olarak paketin önemli ancak eksik olduğunu ifade etti. Yalçın emeklilere ikramiye verilmesi düzenlemesinin yıllardan beridir sendikalarının bir talebi olduğunu ifade eden Yalçın ancak memurlara da verilmesi gerektiğini belirtti. 

1 Mayıs Vurgusu
Genel Başkan Ali Yalçın yaptığı açıklamalarında 1 Mayıs tarihine dikkat çekti ve ek göstergeler ile ek ödemelerde de iyileştirmeye gidilmeli dedi. Bu sayede 1 Mayısın tam anlamıyla bayram olacağını da vurgulamış oldu. Bunun yanı sıra imar barışı konusuna da değinen Yalçın bu düzenlemeyi son derece önemli bulduklarını dile getirirken iş barışı gelmesini de teklif etti. 

Genel Başkan Yalçın işverenlerin vergi borçlarının yapılandırılması konusunu da son derece önemli bulduğunu dile getirdi. Böylelikle ekonomide canlılığın sağlanacağı ve işverenin rahatlayacağını aktardı. Genel olarak ise eksik kalan kısımların yenilenmesi gerektiği vurgusunu yapan Yalçın ülkemiz için bu paketin hayırlı olmasını da temenni etti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)