Mardin’e Turist Akını Başladı

Mardin’in turizmde öne çıkarılması için başlatılan turizm seferberliği meyvelerini vermeye başladı.

Mardin’e Turist Akını Başladı

Mardin’de Adım Atacak Yer Yok

Mardin Valiliği ile Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan turizm seferberliği sonuç vermeye başladı. Turizm sezonu açılınca bölgeye yerli ve yabancı pek çok turist akın etti. Kentteki turist hareketliliği her geçen gün artıyor. Her köşesi tarih kokan şehirde kent merkezi ile Midyat ve Nusaybin ilçeleri yoğun turist ağırlıyor. Buralarda insanlar araç park edecek yer bile bulamıyor.

Pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Mardin’de sınırsız tarihi eser bulunuyor. Dara, Kasımiye Medresesi gibi yerlerin yanı sıra kentin tarih kokan sokakları bile ziyaretçileri etkiliyor.

Kentteki yoğunluktan orada yaşayan insanlar,  esnaflar ve vatandaşlar da oldukça memnunlar. Ziyaretçileri sıcakkanlıkla karşılayan Mardin halkı illerinin daha fazla tanınmasını istiyor. Yerli ve yabancı turistleri buraya bekliyorlar.

Kalacak Yer Zor Bulunuyor

Mardin’de yaşanan yoğunluk nedeniyle insanlar konaklayacak yer bulmakta zorlanıyorlar. Özellikle 9 günlük bayram tatilini Mardin’de geçirmek isteyen kişiler önceden rezervasyon yaptırmadıysa kalacak yer bulamadı. Otellerde yer olmaması üzerine vatandaş turistlere evlerini açtı.

Mardin halkı insanların başta tereddüt ederek geldiğini ancak bir kez geldikten sonra çok memnun kaldığını ve hep gelmeyi düşündüklerini ifade ediyor.

Dünyadaki en önemli 3. sit alanı olan şehir ziyaretçilerine rüya gibi bir gezi ve tatil deneyimi sunuyor.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE