Maliye Bakanı: Ekonomide Yeni Modele Geçeceğiz

Maliye Bakanı Naci Ağbal ekonomi yönetiminde yeni bir modele geçeceklerini ifade etti.

EKONOMİ 20.06.2018, 11:20
Maliye Bakanı: Ekonomide Yeni Modele Geçeceğiz

Üretimden Vazgeçmeyeceğiz

Bakan Ağbal küresel ekonominin gerektirdiği politikaları uygulayacaklarını ifade eden Bakan Ağbal bu esnada üretimden de hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerini dile getirdi. Bakan Ağbal AKP iktidarında Türkiye’nin doğru ekonomik adımlar attığını da vurguladı. Bu sayede büyüme rakamlarının yüksek bir oranda gerçekleştiğini dile getiren Bakan Ağbal ilave istihdam ortamlarının oluşturulduğunu da dile getirdi.

Ekonomik refahın artması için AKP olarak gece gündüz çalıştıklarını belirten Ağbal uyguladıkları politikalara değindi. Bu kapsamda demokratikleşme ve dışa açılma adımlarının son derece önemli olduğuna değindi.

Bakan Ağbal ülkemize gelen yabancı yatırımcıların ve sermayelerin sayısında da artış yaşandığını belirtti. Bu yatırımların da verimli bir şekilde kullanıldığını ve özel sektörün daha çok yatırım yaptığını aktardı.

Faiz Yukarı Doğru Seyredecek

Bakan Ağbal ekonomide yeni bir döneme girildiğini ve önümüzdeki 3-4 yıl gibi bir süre içerisinde faizlerin daha da yükseleceğini ifade etti. Faizlerin artması ile birlikte küresel enflasyonda da artış yaşanacak. Hali hazırda petrol fiyatlarında artış yaşandığını aktaran Bakan Ağbal bu durumun gelişmekte olan ülkeler için sorun teşkil ettiğini belirtti. Petrol fiyatlarında yaşanan artışın finansman ihtiyacını artıracağı da Bakan Ağbal’ın vurguları arasında yer aldı. İşte bu dönemde güçlü bir ekonomi için doğru adımların atılması gerektiğini belirtti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)