Maliye Bakanı Ağbal: Yapılandırma Kanunundan 15-16 Milyar Gelir Gelecek

Maliye bakanı Naci Ağbal yeniden yapılandırma kanununu değerlendirdi ve olağanüstü bir başvuru beklediklerini ifade etti. Buradan 15-16 milyar lira gelir geleceğini söyledi.

EKONOMİ 13.06.2018, 14:40
Maliye Bakanı Ağbal: Yapılandırma Kanunundan 15-16 Milyar Gelir Gelecek

Başvurular Bir Milyonu Aştı

Rize serbest muhasebeci mali müşavirler odasını ziyaret eden Maliye bakanı Ağbal yapılandırma kanunu değerlendirdi. Şu ana kadar Türkiye genelinde yeniden yapılandırma için 1 milyon 6 bin başvuru yapıldığını ifade etti. Bugün itibariyle yapılan başvurular sonucunda 6,8 milyar liralık alacağın yapılandırıldığını aktardı.

Ağbal konuşmasında muhasebeci ve mali müşavirlerin sorunlarına da değindi. Sorunlarını çok iyi bildiklerini ve çözümü için hayata geçirecekleri planları anlattı.

Olağanüstü Başvuru Bekleniyor

Şimdiye kadar başvuruların bir milyonu aştığını ifade eden Ağbal, bu yapılandırmanın tarihi bir fırsat olduğunu söyledi. Geçmiş dönem borçlarının ödenmesi için olağanüstü imkanların sunulduğunu ifade etti. Şimdiye kadar alınan başvurular ile 6,8 milyarlık alacağı yapılandırdıklarını söyledi. Başvuru yapanlara sunulan ödeme seçeneklerini de anlattı. Uygulama hakkında bilgi veren Ağbal, vatandaşların lehine bir uygulama yaptıklarını söyledi. Fırsatları anlatan bakan, olağanüstü bir başvuru beklediklerini de aktardı. Bu başvurulardan 15-16 milyar liralık gelir geleceğini söyledi. Ancak vatandaş açısından taksitle ödeme sunulduğu için vadeye yayılmış olacağını ifade etti. Vatandaş 36 aya kadar vade imkanı ile ödemesini yapacak. Bakan Ağbal, bu uygulamadan hem vatandaşın hem de kendilerinin memnun olduğunu söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)