Mağdur Taşeron İşçiler Meclis Gündeminde

%70 şartına takılan ve kadro alamayan işçiler Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine geldi. Milletvekili Tuba Vural Çokal, taşeron işçilerin sorunlarını dile getirdi.

EKONOMİ 26.02.2019, 17:48 26.02.2019, 17:52
Mağdur Taşeron İşçiler Meclis Gündeminde

Antalya İyi Parti Milletvekili Tuba Vural Çokal milyonlara ulaşan sayıdaki taşeron işçinin sorunlarını TBMM’de dile getirdi.

Taşeron işçilerin sorunlarıyla alakalı araştırma ve soru önergeleri verdiğini, taşeron işçilerin daima arkasında olduğunu belirten Çokal, hem %70 şartı sebebiyle kadro alamayan işçilerin, hem Belediye-İl Özel İdaresi şirket işçilerinin, hem de kadro alıp düşük zam oranlarına mahkum edilen işçilerin sorunlarını ve taleplerini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı.

Çok uzun yıllar önce benimsenmiş olması gereken “eşit işe eşit ücret” ilkesinin derhal uygulamaya koyulması gerektiğini belirten Çokal, kadroya geçen işçilere asgari ücret verilmesi gerektiğini, enflasyon farklarının maaşlara yansıtılmasının zorunlu olduğunu ifade etti. Taşeron firmalara verilen kâr paylarının işçilere aktarılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bu haksız uygulamaların, kamuda gerçekleştirilecek toplu iş sözleşmeleriyle son erdirilmesini ve gelişmelerin takipçisi olacağını belirtti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (28)
Celal Gündüz 2 yıl önce
Yılarca kadro verdim verecem amasız şartsız kimse mağdur edilmiyecek dediniz. Eyt lere çift dikiş yok diyeceksiniz 45 50 Yaşından emekli olmak yok peki sayın cumhurbaşkanım bizleri neden kadro vermemek için 50 yaşında emekli etiniz Allah aşkına bizlere umut tacirligi yapmayın artık yeter
kit D.H.M.İ köle işçiler 2 yıl önce
KİTLERE VERİLDİ SÖZ GÜYA MİTİNGDE KİTLERE KADRO VERMİŞ MİŞŞŞŞ GELDE İNAN MADEM VERİLDİ BU İNSANLAR NEDEN BAGIRIYOR AZARLAMAK YERİNE İNSANLARI ALIP KARŞINA KONUŞSANA BİZ İNSANMI YİYOZ SİZDE BİZDEN BİRSEY BEKLEMEYİN
SİNAN ERDOĞAN 2 yıl önce
696 KHK İLE TAŞERONDAN KADROYA GEÇEN KAMU İŞÇİLERİNE 2021 YILINA KADAR UYGULANACAK YÜZDE 4 ZAM BÜYÜK HAKSIZLIKTIR.. İŞÇİLERİMİZİ ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ DİYEN HÜKÜMETİMİZDEN ENFLASYON FARKI VE ANAYASAL HAKKIMIZ OLAN 2019 KAMU ÇERÇEVE PROTOKOLÜNE DAHİL OLMAK İSTİYORUZ.. (4/D KAMU İŞÇİLERİ)
osman 2 yıl önce
Kit kit kit kit kit kit kit ķtler unutulduuu kittt
Idris 2 yıl önce
Devlet hastanesin uvey evlatlari yuzde 777000 engeli soforler sterilizasyon ascilar hbys DEVLET HASTANESI CALISANLARI
Ender 5 2 yıl önce
Bu velilde olmasa bizim derdimizi anlatacak kimse yok. Hani erdoğan çalınmadık kapı bırakılmayacaktı neremize koyalım % 4 zammı
Çalışan 2 yıl önce
Belediyeler çok çok mağdur.Lutfen sesimizi duyun.Kadroooo
D.soysal 2 yıl önce
Tasorenden engelli kamu iscisi olan oglumum boşanması nedeni ile bir yıldır yanında kalmak zorunda kaldım. Engelli kamu işçisinin tayini olup olmadığına dair hiçbir bilgi yoktur. Burdan yetkililere sesleniyorum çok zor durumdayım oğlumu memleketime eşimin yanına götürmek istiyorum. Engelli kadrosunda olan kamu işçisinin tayininin olup olmadığı konusunun açıklanmasını bekliyorum. Sürekli yazıyorum. Resmi başvuruda bulundum cevap alamıyorum. Beni birileri duydun artık 0 537 350 l0 21
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın