Maaşla İkramiye Ayrı Ayrı Ödenecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin ne zaman ve nasıl ödeneceğini açıkladı.

EKONOMİ 25.05.2018, 23:26
Maaşla İkramiye Ayrı Ayrı Ödenecek

Haziran Ayının Başında

Daha önce ifade edildiği üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da Haziran ayının başını işaret etti. Bakan Sarıeroğlu bunların yanı sıra emekli ikramiyeleri ile maaşların da ayrı ayrı ödeneceğini belirtti. Buna göre emekliler normal tarihlerinde maaşlarını çekecekler iken ikramiyelerini de Haziran ayının ilk haftası içerisindeki bir günde çekebilecekler.

Ramazan Bayramı öncesinde yatırılacak olan bu ikramiye 1.000 lira olacak ve tüm emeklilere yatırılacak. Emeklilerin yanı sıra şampiyon sporcular, şehit yakınları ile gaziler de bu imkândan faydalanabileceklerdir. Başbakan Binali Yıldırım tarafından ifade edildiği üzere toplamda 12,5 milyon kişi bu imkânlardan faydalanacak. Bu kapsamda hemen hemen her aileye bayram ikramiyesinin gireceğini ifade edebiliriz.

Her Yıl Zamlanacak

Siyasiler tarafından yapılan açıklamalara göre emekli ikramiyesi her sene zamlanarak ödenecek. Bu konuda kanunda herhangi bir düzenleme olmamasına rağmen yıllık yeniden değerleme oranlarına göre bu ikramiyelerin de değerleneceği ifade edilmektedir. Buna göre önümüzdeki yıl ikramiyenin 1.144 liraya çıkması beklenmektedir. Sadece Ramazan Bayramlarından önce değil aynı zamanda Kurban Bayramlarından önce de bu ikramiyelerin ödenmesi söz konusu olacaktır. Böylelikle emekliler senede iki defa ikramiye alma mutluluğuna da erişmiş olacaklardır. Üstelik bu her sene devam edecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)