LPG’ye 90 Kuruş İndirim Geliyor

Petrol fiyatlarında yaşanan düşüş akaryakıt fiyatlarını da olumlu etkiledi ve 90 kuruşluk indirim bekleniyor.

EKONOMİ 01.04.2020, 18:32
LPG’ye 90 Kuruş İndirim Geliyor

1 Liraya Yakın İndirim

Korona virüs pandemisinden ötürü dünya çapında piyasalarda düşüş yaşanıyor. İşte bu düşüşler akaryakıt fiyatlarında da düşüş olarak kendisini gösteriyor. Dün itibariyle benzine 10 kuruş ve motorine 8 kuruş indirim yapılmıştı. Şimdi ise akaryakıtta 90 kuruşluk bir indirim bekleniyor. Üstelik bu indirim pompaya da yansıyacaktır. 

İndirim haberi yetkili kişilerden alındı ancak henüz pompada bir değişiklik görülmedi. Söz konusu indirim yapılırsa LPG fiyatlarında ciddi bir indirim görülecektir. Şu anda LPG İstanbul’da 3,95 liradan satılıyor, indirim olursa 3,05 liraya kadar düşecektir. Ankara’da ise LPG 3,96 liradan ve İzmir’de 3,90 liradan satılıyor. Eğer indirim yapılırsa LPG 4 lira seviyesinden, 3 lira seviyesine kadar inecektir. 

İndirim Ne Zaman Gelecek?

Akaryakıt fiyatlarında yapılacak olan indirime ilişkin olarak beklenen müjdeli haber geldi. Ancak resmi olarak henüz bir açıklama yapılmadı. Ne zaman indirimin yapılacağı da belli değildir ama yakın zamanda indirim bekleniyor.

Eğer LPG’de 90 kuruşluk indirim yapılırsa tarihi bir indirim olacaktır. yüzde 25’e yakın bir indirim yapılacaktır ve oldukça uzun zamandır böyle bir indirim yaşanmadı. Diğer yandan vatandaşlar virüs tedbirlerinden ötürü dışarı çıkmamaktadır. Dolayısıyla araç kullanımı ve yakıt tüketimi de azalmıştır. Vatandaşlar bu indirim sonrasında yeniden seyahatlere başlamamalıdır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)