Konut Fiyatları 6 Aya Tavan Yapacak

Yapılan konut kampanyaları ile stokların erimesi üzerine yaklaşık 6 ay sonra konut fiyatları yükselecek.

Konut Fiyatları 6 Aya Tavan Yapacak

Konutta İndirim Stokları Eritiyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının öncülük ettiği konutta indirim kampanyası bir ay önce yeniden başladı. Piyasada tekrar yakalanan canlılık sayesinde 1 ayda 5 bin konut satıldı. Bu kampanyanın devam etmesi ile 6 ay sonunda stokların erimesi ve fiyatların yeniden yükselmesi bekleniyor. Bu yüzden konut almak isteyenler için şu an tam zamanı.

Kampanya kapsamında 300-700 bin lira fiyat aralığındaki konutlara talep oldukça fazla. Hatta daha önce beğendiği konutu alamayan vatandaşlar indirim sayesinde bu konutlara sahip oldu. konutun yanı sıra ofis ve dükkanlar da kampanyalı fiyatlardan sunuldu.

Satışların Ekim ayında daha fazla artması bekleniyor. Kampanyanın son tarihi olan 31 Ekim’e kadar peşinat %10’a çekildi ve peşin alımda %10 indirim sağlanıyor. Krediler ise 120 ay vade ve %0.98 faiz oranları ile sunuluyor. 

Konutta Maliyet Arttı
Son 1 yılda konut fiyatları %10,5 arttı. Maliyetler ise 1 yılda %27 arttı. İşte bu maliyetler kampanya sayesinde alıcıya yansımıyor. Ancak kampanyanın bitmesi ve maliyetlerdeki artışın yansıması ile konut fiyatları artacak. Çünkü stok fazlalığının sona ermesi ile satışa sunulan konut sayısı azalırken, fiyatlar yükselecek. 

Sıfır konutlarda bulunan 14-15 aylık stok kampanyalarla eritiliyor. Stokların eridiği İzmir’de fiyatlar yükseldi. 6 aya kadar diğer büyükşehirlerde de fiyatlar artacak.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE