Kodak’tan Kripto Para Hamlesi

Dünyanın her yerinde oldukça popüler hale gelen kripto para birimleri farklı sektörlerde yer alan yatırımcıları da heyecanlandırıyor.

EKONOMİ 10.01.2018, 22:23
Kodak’tan Kripto Para Hamlesi

Bu kapsamda fotoğrafçılık alanında ciddi sorunlar yaşamaya başlayan Kodak da kripto para üretimi işine gireceğini açıkladı. Bunun üzerine hisselerinde gözle görülür bir şekilde yükseliş gerçekleşti.

KODAKCoin

Kodak’ın üreteceği kripto paranın ismi de KODAKCoin olarak belirlendi. Bu kapsamda Bitcoin teknolojisini kullanarak madencilik yapılmasının da mümkün olacağı belirtildi. Bunun için Kodak ürettiği makineyi ABD’de görücüye çıkarttı bile. Böylelikle Kodak müşterileri ile 2 yıllık sözleşme imzalayacak. Sözleşmeye göre 3400 dolar verecek olan müşteriler her ay 375 dolar kazanacaklar. 

Bu sayede yatırımcılar 2 sene içerisinde paralarını iki katına çıkartma imkanı elde edebilecekler. Üstelik 375 dolarlık kazanç da Kodak tarafından garanti edilmektedir. 

Kodak’ın sunacağı bu hizmet de aynı Bitcoin’de olduğu gibi blok zinciri teknolojisini kullanacak. Böylelikle çok daha güvenli bir şekilde kripto para birimi elde edilmesi mümkün olacak. 

Son zamanlarda Bitcoin’e olan ilgi her geçen gün daha da çok artıyor. Bu kapsamda Bitcoin üretimine bir sınır koyulmuş olması da son derece büyük öneme sahiptir. Bu sebeple üst sınıra ulaşmadan evvel birçok kimse bu sanal para birimini almaya çalışmaktadır. Bunun yanı sıra birçok işyeri ya da e-ticaret sitelerinde Bitcoin kabul edilmeye başlanması da paranın değerini artırmaktadır.

Yorumlar (0)