Kendi İşini Kurmak İsteyenlere 65 Bin TL Hibe Desteği!

Kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlarımız için 65 Bin TL hibe desteği verileceği duyuruldu. Son başvuru tarihinin 17 Temmuz olduğu hibe desteğine İŞKUR üzerinde başvuruda bulunulacak...

EKONOMİ 15.06.2020, 00:20 19.06.2020, 16:47
Kendi İşini Kurmak İsteyenlere 65 Bin TL Hibe Desteği!

SON GÜN 17 TEMMUZ

Hibe desteğine başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız için son başvuru tarihi 17 Temmuz 2020 olduğu açıklandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada daha önceden 50 Bin TL olan hibe desteğinin 65 Bin TL’ye çıkarıldığını açıkladı.

‘’İŞ’E ENGEL YOK’’ DİYEREK YOLA ÇIKTIK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk şu şekilde ifade etti:

"Bakanlık olarak "iş'e engel yok" diyerek yola çıktık. Engellilerimizin kendi işlerini kurmalarına yönelik projeler, mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve iş yerine uyumlarının sağlanması, engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojileri, korumalı iş yeri desteğine yönelik projelere destek vereceğiz. Bu desteğin amacı, engellilerimizin kendi işlerini kurmasına, mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak. Verdiğimiz hibelerle engellilerimizin hayallerine destek olmaya devam edeceğiz"

KamuPersoneliAlimi. Net  Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

KamuPersoneliAlimi.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

 Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)