Karayolları Çalışanlarına 3 Bin Lira Promosyon Verilecek

Karayolları bünyesinde çalışan memurlara 3 bin lira promosyon verilmesi konusunda Vakıofbank ile anlaşma sağlandı.

EKONOMİ 05.03.2020, 23:00
Karayolları Çalışanlarına 3 Bin Lira Promosyon Verilecek

İş Bankası Teklif Vermedi 

Bayındır Memur-Sen ve KGM personellerinin katıldığı toplantı ile çalışanlara verilecek olan banka promosyonu belirlendi. İhale usulü ile yapılan protokolde Vakıfbank 3 bin liralık teklif verirken İş Bankası herhangi bir teklif sunmadı. Böylelikle anlaşmaya varılarak protokol imzalandı. 

İmzalanan protokolün süresi 3 yıl olarak belirlendi. Dolayısıyla maaşını 3 yıl boyunca Vakıfbank’tan alacak olan çalışanlara bu promosyon verilecek. Eğer bu süre zarfında herhangi bir sebeple maaş hesabı değişen çalışanlar olursa o güne kadar geçen promosyon tutarını hak eder. Ancak 3 yıllık sürenin geri kalan kısmına tekabül eden tutar için bankanın ödemesini geri alma hakkı bulunmaktadır. 

Karayolları çalışanları ise verilecek olan bu promosyon tutarından memnun oldular. Karayolları Genel Müdürlüğü gibi daha pek çok kurum daha promosyon anlaşmasına imza atacak. Öyle ki bu anlaşmalar adeta bir yarışa dönüşecektir.

Önceki senelerden takip etmiş olduğumuz kadarıyla çok uçuk rakamlara yükselen promosyonları duymuştuk. Bu sene bu rakamların yeni rekorlar kırması da bekleniyor. Gelişmeler yaşandıkça sizler de internet sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca belirtmek gerekir ki bazı durumlarda personellere promosyon yatmayabiliyor. Bu durum kurum ile banka arasındaki iletişim eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle böylesi bir durum yaşayanlar kurumları ve bankaları ile iletişime geçmelidir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)