Kapalıçarşı Ziyaretçilere Kapatıldı

Korona virüs nedeniyle alınan önlemler kapsamında Kapalı Çarşı ziyaretçi girişine kapatıldı.

EKONOMİ 24.03.2020, 21:15
Kapalıçarşı Ziyaretçilere Kapatıldı

Girişler Kısıtlanmıştı Şimdi Tamamen Kapatıldı

Korona virüsün hızlı bir şekilde yayılmasından ötürü ülke genelinde önlemler alınmaya devam ediyor. Bu önlemler kapsamında ilk olarak Kapalıçarşı’ya girişler kısıtlanmıştı. Sadece 10.00 ile 16.00 saatleri arasında iki kapıdan girişler sağlanıyordu. Ancak bu önlemler de yeterli gelmedi. Bu nedenle Kapalı Çarşı ziyaretçi girişine tamamen kapatıldı. Bundan sonra çarşıya sadece dükkan sahipleri giriş yapacaktır. 

Çarşının Mercan ve Kılıçlar kapısı açık olacaktır. Kapılarda ise polis nöbet tutacaktır. Yalnızca çarşıda işyeri olan esnaf kısa süreli olarak giriş yapacaktır. Giriş ve çıkışlarda kimlik kontrolü yapılacaktır. Esnafın da içerde uzun süreli durmasına izin verilmeyecektir. 

Son Yılların En Zor Günleri

Kapalı Çarşı esnafları da yaşananları şaşkınlıkla karşılıyor. Yıllardır bu çarşıda esnaflık yapanlar ilk kez Kapalı Çarşı’yı bu kadar boş gördüklerini ifade etti. Uzun yıllardır çarşıda ilk kez hayat durdu ve dükkanlar kapandı. Esnaflar Türkiye’nin pek çok sıkıntı ile yüzleştiğini ancak hayatını durma noktasına getiren bu kadar büyük bir sıkıntıyı ilk kez gördüklerini aktardılar.

Alınan bu kadarlar ülkemizde virüsün yayılmasını önlemek için şarttır. Vatandaşlar da ellerinden geleni yapmalı ve alınan önlemlere ayak uydurmalıdır. Aksi takdirde bu önlemler çok daha sert bir şekilde uzun süre devam etmek zorunda kalabilir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)