Kadro Alan Taşeronlar Askerlik Borçlanması Yapabilir

Kamuda askerlik borçlanması yaparak, avantaj sağlayan pek çok kişi var. 4/D kadrosu ile kadroya alınan taşeronlar da askerlik borçlanması yapabiliyor.

EKONOMİ 08.02.2019, 19:04
Kadro Alan Taşeronlar Askerlik Borçlanması Yapabilir

Askerlik borçlanması ile taşeronların elde edebileceği avantajlar neler? Askerlik borçlanması nasıl yapılır? Kadro alan taşeronlar için detaylar…

Kıdem Tazminatı Artar mı?
Kadroya geçen taşeronlar askerlik borçlanması yaptığında, kıdem tazminatının artması söz konusu. Bu durumda ilk olarak kişinin sigorta başlangıcından önce askerlik borçlanması ile direkt olarak daha öne çekilme yapılıyor. Çalışıyor gözükmesi halinde ise bu paranın eklenmesi söz konusu oluyor. Tüm yıllara ilişkin kıdem tazminatının alınması hakkına sahip olacaklardır.

Askerlik borçlanması, özel sektörde çalışan işçiler için herhangi bir avantaj sağlamıyor. Bunu bilerek hareket etmeniz durumunda, sadece kamuda çalışan 4/D kadrosuna sahip olan kişiler için gereken imkanlar tanınacaktır.

Askerlik Borçlanması ile Daha Az Vergi Ödemek
Askerlik borçlanması yapılarak, sigortalıların çoğu ödenen primlerin gelir vergisinden indirilmesini sağlıyor. Askerlik borçlanması ile daha az vergi ödemek bu sayede mümkün oluyor. Borçlanma tutarının gelir vergisine esas kazançtan indirilmesi için borçlanmanın fiilen çalışırken yapılması gerektiğini unutmayın.

İşçilerin askerlik borçlanması ile avantaja geçmesi için mutlaka çalışırken askerlik borçlanması yapmak gerekiyor. bunun gözetilmesi halinde sözü edilen avantajları elde etmeniz mümkün olacak. Kadroya geçen taşeronların avantajları arasında, askerlik borçlanması ile elde edilen avantajlar sayılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
İssiz 1 yıl önce
Torpilim yok

Gelişmelerden Haberdar Olun

@