İstanbul’da Ramazan Pidesi Fiyatları Belli Oldu

İstanbul Fırıncılar Odası bu yıl ki ramazan pidesi fiyatlarını açıkladı. Ramazanda sofların vazgeçilmesi olan pidelerin 2 buçuk liradan satılacaktır.

EKONOMİ 13.05.2018, 20:30
İstanbul’da Ramazan Pidesi Fiyatları Belli Oldu

Ramazan Pidesi 2 Buçuk Lira Olacak

Ramazanın yaklaşması ile birlikte ramazan pide fiyatı insanlar tarafından merak edilir hale geldi. Çünkü ramazan ile özdeşleşen bu pideler insanların sofralarının vazgeçilmezi halini aldı. Durum da böyle olunca insanların ramazan pidesine olan ilgisinde de bir artış durumu meydana geldi.

Her yıl ramazan öncesinde Fırıncılar Odası tarafından o yılın ramazan pidesi fiyatı belirlenir. Bu sayede de pidede tek tip fiyat uygulamasına gidilir. Bu yıl da fiyatların belirlenmesi, kimi insanlar tarafından olumsuz karşılandı. Çünkü kimi insanlar için pidenin fiyatı oldukça yüksek bulundu. Ancak kimisi de ramazan pidesinin 2 buçuk lira olan fiyatını olması gereken bir fiyat olduğunu belirtti.

Ramazan Pidesine % 8’lik Artış

350 gram olarak belirlenen ramazan pidesinin fiyatı 2 buçuk liradır. Bu durumda da ramazan pidesinin kilosu 7,2 lira olarak hesaplanır. Aynı pidenin geçen yıl yine Fırıncılar Odası tarafından belirlenen fiyatı da incelenmiştir. Bu fiyat dâhilinde de geçen yıl ramazan pidesinin kilosu 6,66 lira idi. Bir yıl sonunda ramazan pidesi artışı % 8 olarak belirlenir. Her yılki ramazan pidesi fiyatları Türkiye Fırıncılar Birliği Başkanı tarafından tüm İstanbul halkına duyurulmuştur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)