İşçiye Rekor Zam Geldi, En Düşük Ücret 4.500 TL Olarak Açıklandı

Büyükşehir Belediyesi ile sözleşme imzalayan 454 personel mutluluktan havalara uçtu. Aydın Büyükşehir Belediye'sinde görev alan 454 personel sözleşme sevinci yaşıyor.

EKONOMİ 10.03.2019, 18:59
İşçiye Rekor Zam Geldi, En Düşük Ücret 4.500 TL Olarak Açıklandı

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve sendika yapılan anlaşmaya göre en düşük personel maaşı 4 bin 500 lira olarak açıklandı. En yüksek maaş ise 8 bin 500 lira oldu. İmza törenin açıklama yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, seçimi kazanacaklarına inandıklarını söyledi.

Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı
Aydın Büyükşehir Belediyesinde yapılan imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İş Sendikası Başkanı Nihat Yurdakul, meclis üyeleri ve belediye çalışanları katıldı. Konuşmasına çalışanlara verdiği destekten dolayı Özlem Çerçioğlu’na teşekkürlerini ileten Nihat Yurdakul, seçimlerden Çerçioğlu’nu desteklediklerini açıkladı.

Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Aydın'da halkımız, 31 Mart’ta belediye başkanını seçiyor. Biz, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nde huzurluyuz. Bazı eksikliklerimiz bulunuyor. Gece gündüz demeden çalışmamız için sizlerden destek istiyorum’’ diyerek konuşmasını tamamladı.

Maaşlara %26 Zam
10 yıllık hizmet süresi boyunca belediyedeki tüm personeliyle Aydın’a en iyi şekilde hizmet ettiklerini açıklayan Özlem Çerçioğlu, “Bu hizmetleri tek başına yapmam mümkün değil. Her şeyi sizlerle beraber yaptık. Aydın halkımız da hizmetlerimizin karşılığını sandıkta verdi. Hepsine buradan teşekkür ediyorum. Bu sözleşme ile ortalama olarak yüzde 26, diğer sosyal haklarda ise yüzde 21 artış sağlandı. İnsanların zamanla daha yoksullaştığını açıklayarak iktidarı eleştiren CHP Yerel Yönetimler Sorumlusu Seyit Torun ise Özlem Çerçioğlu’nun Aydın’ı marka haline getirdiğini açıklayarak, kendisine oy istedi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)