İşçilere Müjde! 450 TL Ödeme Yapılacak

Kamu Sağlık İşçileri Sendikası işçilere yapılan 30 gün maaş ödemelerinde yılda 5 günlük eksik ücret sorununu çözdüğünü aktardı. Aylık olarak maaş alan işçiler bir ay 30 gün olarak belirlenmesinden dolayı yılda 5 günlük ücret kaybı yaşıyordu.

EKONOMİ 19.04.2019, 15:24
İşçilere Müjde! 450 TL Ödeme Yapılacak

Bakanlığında bu konuyla ilgili verdiği görüş yazısını da referans alarak İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesinde çalışan işçilerin lehine sistem hayata geçirilmeye başladı.

Kamu Sağlık İşçileri Sendikası İş Kanununda yer alan madde üzerinden Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığının maaş konusunda verdiği görüş yazısını da referans alarak İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesinde görev alan işçilerin lehine sistemin harekete geçirilmesi için çalışmalarını hızlandırdı. Kamu Sağlık – Sen, yine işçinin lehine karara imza atarak Tepecik hastanesinde yöneticilerle yaptığı görüşme sonrasında işçilerin her yıl zarara uğratıldığı 5 günlük kayıp bedelinin yeni hesaplama sistemi sayesinde sona ermesini sağlayacak. Böylece işçiler hak ettikleri ücretleri alabilecek.

Yıl Baz Alınarak 450 TL Ödenecek
İzmir 1. Bölge İl Temsilcisi Bora Vural konuyla ilgili açıklamada bulundu. İşçinin verdiği emek mücadelesinin arkasında olduğunu söyleyen Vural sendikal yetkilerle kanun sınırları çerçevesinde haklarını aradıklarını vurguladı. Vural ‘’Bugün burada almış olduğumuz netice ile hakkın sahibine teslim etmenin haklı gururu ve gönül rahatlığı ile çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerden itibaren maaş hesaplamaları gün bazlı sisteme dönecek. Tepecik hastanesinde çalışan işçilerin kayıp günlerinden oluşan 450 TL ücret yıllık bazda işçilere ödenmiş olacak." Açıklamasında bulundu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)