İş Bankası Finansman Bonosu İtfa Tarihi Açıklaması

İş Bankası 17-18 ve 19 Temmuz 2017 tarihlerinde halka finansman bonosu arz etmişti. Bu kapsamda 200 milyon liralık planlanan tutar belirlenmiş ancak gerçekleştirilen tutar 146 milyon lirada kalmıştı.

EKONOMİ 08.01.2018, 21:48
İş Bankası Finansman Bonosu İtfa Tarihi Açıklaması

Bu kapsamda İş Bankası’ndan yapılan açıklama ile bu borcun itfa tarihinin geldiği belirlendi. 20 Temmuz tarihinde başlayan vade tarihi 172 günlük sürenin ardından 8 Ocak 2018 tarihinde son buluyordu.

Faiz Oranı

Yıllık basit faiz oranı %10,93 olarak belirlenen bu bononun bileşik faiz oranı ise yıllık %11,25 olarak belirlenmişti. İş Bankası yaptığı açıklamada arz edilen bu bonoların karşılıklarının da ödendiğini belirtti.

Bu konuya ilişkin Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’na ek açıklamalarda da bulunan İş Bankası yapmış oldukları halka arz işleminin Sermaye Piyasası Kurulu kararlarına göre yapıldığını da belirtti.

Nitelikli Yatırımcı

İş Bankası tarafından sunulan bu borçlanma bonolarının muhatabı ise nitelikli yatırımcı olarak belirlendi. Dolayısıyla bonolardan almak isteyen kimselerin sayısı da sınırlı tutuldu. Ayrıca halka arz edilen bu bonoların sadece yurt içine münhasır olduğu da arz tarihinde belirtilmişti. 

Vadesi 8 Ocak olan bu borç için itfa yapıldığı İş Bankası tarafından KAP’a bildirilerek vatandaş aydınlatılmış oldu. Böylelikle 172 günlük vadeye sahip olan borçlanma bonoları da ödenmiş oldu. iş Bankası’na yatırım yapan halk ve yatırımcılar da bu açıklamayı yakından takip ettiler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@