İhtiyaca Olana Bin Lira Destek Verilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüsle mücadele kapsamında ihtiyacı olan ailelere bin lira destek sağlanacağını açıkladı.

EKONOMİ 21.03.2020, 22:26
İhtiyaca Olana Bin Lira Destek Verilecek

2 Milyon Aile Yararlanacak

Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan kamuoyuna açıklamalarda bulunmuştu. Bunlardan biri de ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardım yapılmasıydı. İşte bu yardımların detayları Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklandı. 

İhtiyaç sahibi ailelere yapılacak yardımlar için 2 milyar liralık kaynak ayrıldı. Bu yardımı alacak olan aileler ise Bakanlığın belirlediği Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamındaki ailelerdir. Bakanlığın belirlediği bu aileler zaten düzenli olarak sosyal yardım alan ailelerdir. İşte bu 2 milyon haneye korona virüsle etkin mücadele kapsamında bin lira nakdi yardım yapılacaktır. 

Başvuru Alınmayacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilecek olan nakdi yardımdan yararlanmak isteyenlerin herhangi bir başvuru yapmasına gerek yoktur. Aileler zaten bakanlık tarafından çok daha önce belirlenen kişilerdir. Yardımdan yararlanmak isteyenlerin başvuru yapmasına gerek yoktur.

Ödenecek olan bin liralık yardım Mart ayı sonunda ödenmeye başlayacaktır. Aileler bu yardım sayesinde virüsle mücadele kapsamında daha hijyenik yaşayabilir ve daha iyi beslenebilirler. Yardım tamamen karşılıksız ve geri ödemesizdir. Bakanlığın daha önce sosyal yardımları ödediği kanaldan bu ödemeler de yapılacaktır. Yardım alacak olan aileler hesaplarını takipte kalmalıdır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)