HGS – OGS Cezalarını İndiren Yeni Torba Teklifi Meclise Sunuldu

Meclise AK Partili vekiller tarafından sunulan torba teklifte, HGS – OGS cezalarının düşürülmesi gibi pek çok ayrıntı yer aldı.

EKONOMİ 13.05.2018, 19:40
HGS – OGS Cezalarını İndiren Yeni Torba Teklifi Meclise Sunuldu

HGSOGS Cezası Düşürülecek

Önceki gün meclis mesaisi biterken AK Parti tarafından pek çok düzenlemeyi içine alan yeni bir torba teklif daha gündeme geldi. Yapılan teklifte 2 B arazilerinin ödeme süresinin uzatılmasının, emekli ikramiyesinin yeniden ayarlanmasının ve HGS- OGS cezalarının % 60 indirilmesi konuları yer aldı.

Karayollarında geçiş ücreti ödemeden çıkış yapan tüm araçlara ücretin 10 katı kadar para cezası ödemesi yapılmaktaydı. Bu konu ile ilgili düzenleme yapılması için meclis torba teklifte bulundu. Buna göre 10 kat olan cezanın, 4 katına indirilmesi kararı alındı. Düzenlemenin yürürlüğe girmeden önceki cezaları da kapsayacağı açıklandı. Ancak cezasını tahakkuk ettirenler bu düzenlemeden yararlanamayacaktır.

Çiftçinin Elektrik Borçları Silinecek

Torba teklif çiftçilerin elektrik borçlarını da silmeyi hedefledi. Torbada yer alan düzenlemeye göre; çiftçilerin tarımsal sulamada kullandıkları elektrik borçları kaynağından silinecektir. Bankaya borç miktarı bildirilmesi ve çiftçiye ödenecek desteklemeden borcun karşılanması söz konusudur.

2-B Kapsamındakiler İçin Süre Uzatılacak

2- B kapsamındakiler için başvuru süresinin uzatılması da torba teklif ile gündeme gelmiştir. Buna göre 2-B kapsamındakiler tebligatta belirtilen süre içerisinde taşınmaz bedelini ödemeyenlerin süresi meclise sunulan yeni torba teklifte 30 Kasım 2018 tarihine kadar uzatılmıştır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)