Her Şeye Yüzde 10 İndirim Gelecek

Bakan Albayrak yıl sonuna kadar firmaların yüzde 10 indirim yapacağı müjdesini verdi.

Her Şeye Yüzde 10 İndirim Gelecek

Enflasyonla Mücadele İçin İndirim
Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklandı. Enflasyonla mücadeleye katılan tüm firmaların yıl sonuna kadar yüzde 10 indirim yapacağını söyledi. Ayrıca doğalgaz ve elektrikte yıl sonuna kadar zam olmayacağını belirtti. 

Yüzde 10 indirimi firmalar isteğe bağlı olarak yapılacak. Bakan Albayrak mücadeleye katılan firmalara teşekkür ederken, katılmayanlar için bir şey yapılamayacağını söyledi. Mücadeleye katılanlar için belirlenecek olan logo kapsamında en az yüzde 10 indirimli yapılacağını aktardı. TOBB ve TÜSİAD gibi kurumların da sürecin içinde olduğunu belirtti. 

Vatandaş Bu Firmalardan Alışveriş Yapacak
Enflasyonla mücadele kapsamında yapılacak olan indirim için logo belirlendiğini söyleyen Albayrak, bu logonun olduğu dükkanlarda indirim uygulanacağını ve vatandaşın buraları seçerek alışveriş yapacağını söyledi. Ayrıca Enflasyonlamucadele.org.tr sitesinin kurulması ile birlikte vatandaşlar da hangi firmaların %10 indirim uyguladıklarını görebilecek ve alışverişlerini buna göre yapabileceklerdir. 

Özel sektör firmalarının yanı sıra devlet de fedakârlık yapacak ve elektrik ile doğalgaza zam yapmayacak. Böylelikle vatandaşın bütçesinin sarsılmasının da önüne geçilmiş olacak. Geliştirilen bu politikalar ile birlikte enflasyonun büyük oranda düşürülmesi hedefleniyor. Bu sayede piyasalarda var olan olumsuz havanın dağıtılması ve lehe çevrilmesi de kısa süre zarfında mümkün olacaktır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE